آیا آموزش و پرورش در امسال آزمون استخدامی دارد؟

به گزارش تور انگلیس، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش درباره آزمون استخدامی سال 99 این وزارتخانه، گفت: وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع به شدت پیگیر هستند که حتما سهمیه ای برای سال 99 اخذ نمایند و مقدمات کار صورت گرفته است.

آیا آموزش و پرورش در امسال آزمون استخدامی دارد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، یارمحمد حسین بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: در سالی که گذشت، در حوزه امور اداری و تشکیلات با حمایت های معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش پیروز شدیم چند اقدام نسبتا شاخص انجام دهیم؛ از این جمله می توان به تدوین شیوه نامه اجرایی نظام رتبه بندی معلمان و تدوین شیوه نامه اجرایی قانون الحاق یک ماده به قانون معین تکلیف معلمان حق التدریس اشاره نمود که خوشبختانه این شیوه نامه ها تدوین و به استان ها ابلاغ شد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مجوز جذب مشمولان الحاق یک ماده که در خصوص آموزشیاران، آموزش دهندگان و حق التدریسان بود، در سال 98 عملیاتی شد و بعد از آن توانستیم بخشنامه افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را عملیاتی کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدامات از جمله اقدامات فراگیر اداره کل امور اداری و تشکیلات بوده است، اضافه نمود: در حوزه ساماندهی نیروی انسانی با توجه به تنگنا هایی که وجود داشت توانستیم کار های نسبتا خوبی انجام دهیم؛ در سال 98 توانستیم مجوز جذب 39 هزار نفر را شامل 14 هزار نفر در قالب ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از محل دانشجویان متعهد به خدمت دانشگاه فرهنگیان علاوه بر مجوز جذب نیرو های حق التدریس، اخذ کنیم.

حسین بُر افزود: نتایج آزمون استخدامی این 14 هزار نفر به تازگی اعلام شده است و بعد از طی مراحل گزینش و مصاحبه، دوره یکساله مهارت آموزی خود را شروع می نمایند.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: سال گذشته برای اولین بار توانستیم با مشارکت همه حوزه ها حسب تصمیمات ستاد منابع انسانی، طرح توسعه صلاحیت های معلمان را تدوین کنیم که امیدوارم بتوانیم آن طرح را هم از مهر 99 در کشور عملیاتی کنیم.

وی به شرایط بازنشستگی نیرو های آموزش و پرورش هم اشاره نمود و گفت: نزدیک به 60 هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی هستند، اما ممکن است بسیاری از این افراد تمایل به ماندگاری داشته باشند. پیش بینی ما این است که حدود 15 هزار نفر از این افراد کماکان در مجموعه بمانند و به فعالیت آموزشی خود ادامه دهند کما اینکه ما هم استقبال می کنیم.

حسین بُر به آزمون استخدامی سال 99 هم اشاره نمود و گفت: وزیر آموزش و پرورش و معاون برنامه ریزی و توسعه منابع به شدت پیگیر هستند که حتما سهمیه ای برای سال 99 اخذ نمایند. مقدمات کار صورت گرفته و جلساتی هم با دوستان سازمان امور اداری و استخدامی برگزار شده است که امیدوارم به نتیجه برسد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزرات آموزش و پرورش به فعالیت های کارگروه ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش هم اشاره نمود و اضافه نمود: کارگروه ساماندهی منابع انسانی نزدیک به 10 جلسه را برگزار کرد و در نهایت به برگزاری یک جلسه مشترک با حضور وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش و مسئولان سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی منتج شد، که در آن جلسه بحث های زیادی انجام و مقرر شد که ما پیشنهاد واضح خود را در قالب مکاتبه به سازمان امور اداری و استخدامی ارائه دهیم. نامه آن آماده شد و وزیر آموزش و پرورش هم امضا و ارسال کرد، اکنون منتظر پاسخ سازمان امور اداری و استخدامی هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 248

به "آیا آموزش و پرورش در امسال آزمون استخدامی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا آموزش و پرورش در امسال آزمون استخدامی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید