اختصاصی، ملاقات نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطر

به گزارش تور انگلیس، نماینده ویژه وزارت امور خارجه کشورمان در امور افغانستان با سفر به دوحه با رهبران دفتر سیاسی طالبان ملاقات و گفت وگو کرد.

اختصاصی، ملاقات نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در سفر به قطر با رهبران دفتر سیاسی طالبان درباره دخالت نیروهای خارجی و مسائل مربوط به افغانستان گفت وگو کرد.

کاهش خشونت ها، شروع مذاکرات بین الافغانی بدون دخالت نیروهای خارجی به ویژه آمریکا و مسائل پیرامون منافع مشترک دو کشور ایران و افغانستان از جمله موضوعاتی است که در این ملاقات میان دو طرف مطرح و پیرامون آنها بحث شده است.

این ملاقات در حالی انجام شده است که زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان نیز به تازگی دور جدید سفرهای خود به قطر و پاکستان را شروع نموده و به دنبال اجرای مفاد توافق دوحه میان آمریکا و طالبان است.

جمهوری اسلامی ایران بی شک مهم ترین همسایه افغانستان بوده و بازیگران قدرت در این کشور به دنبال همگرایی با کشورمان در مسائل مختلف هستند تا با رعایت اصول حسن همجواری بتوانند شرایط مساعد حکومتداری در کشورشان را پیاده نمایند.

رهبران طالبان نیز در طول سال های گذشته با سفر به ایران و ملاقات با مقامات کشورمان همیشه سعی داشته اند تا نظرات ایران در رابطه با موضوع صلح در افغانستان را شنیده و آنها را مدنظر قرار دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 338

به "اختصاصی، ملاقات نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، ملاقات نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با رهبران سیاسی طالبان در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید