اشرف غنی و عبدالله در پی ایجاد طرح جدیدی از حکومت مشارکتی

به گزارش تور انگلیس، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که براساس گفت وگوهایی که با اشرف غنی و عبدالله داشته دو طرف برای ایجاد یک دولت مشارکتی تمایل دارند.

اشرف غنی و عبدالله در پی ایجاد طرح جدیدی از حکومت مشارکتی

به گزارش دفتر منطقه ای تور انگلیس ، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در یک گفت وگوی تلویزیونی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال ایجاد دوباره دولتی مشترک توسط اشرف غنی و عبدالله عبدالله گفت: چیزی که من از هر دو آن ها می شنوم همین چیز است و جامعه بین المللی نیز همین را می خواهد.

خلیلزاد درباره ایجاد تیم مذاکره کننده برای گفت وگوهای بین الافغانی نیز به طلوع نیوز گفت: کار بر روی ایجاد یک فهرست جریان دارد و برای ایجاد آن باید با همه بزرگان مشورت شود و این مسائلی که درباره حکومت بوجود آمده بر روی سرعت کار تاثیر گذاشته است.

وی اضافه نمود: اما خوشبین هستم که اینکار صورت می گیرد؛ هم اشرف غنی و هم عبدالله می گویند که ما نمی خواهیم این مسائل سیاسی بر روی مسئله صلح تأثیر منفی بگذارد.

نماینده ویژه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد که گفت وگوهای بین الافغانی از زمان آغاز طی 100 روز و یا کمتر از آن به نتیجه برسد.

براساس توافق آمریکا و طالبان که 10 اسفند در قطر به امضا رسید واشنگتن موظف است تا 135 روز پس از امضای توافق شمار نیروهایش را به 8 هزار و 600 نفر کاهش دهد.

خلیلزاد در رابطه با چگونگی نظارت آمریکا بر تعهدات طالبان برای مبارزه با تروریسم نیز گفت: با طالبان در دوحه کانال مشترک داریم که تقریباً هر روز نشست دارند و در عین حال تمرکز اطلاعاتی نیز بر پایبندی طالبان بر تعهدات مربوط به مبارزه با تروریسم جریان دارد.

این دیپلمات آمریکایی افغان تبار همچنین شرح داد که خروج نیروهای آمریکایی مبتنی بر شرایط خواهد بود.

خلیلزاد درباره تیم مذاکره کننده با طالبان نیز گفت: رفتن یک تیم واحد برای گفت وگوهای بین الافغانی بسیار حیاتی و مهم است و جریان های مختلفی که با آن ها صحبت کردیم، از جمله عبدالله، باوجود مسائل سیاسی که وجود دارد طرفدار رفتن یک تیم است.

وی تاکید کرد که عبدالله پیش و پس از برگزاری مراسم تحلیف طرفدار اعزام یک تیم واحد به نمایندگی از جمهوری اسلامی افغانستان بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 198

به "اشرف غنی و عبدالله در پی ایجاد طرح جدیدی از حکومت مشارکتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی و عبدالله در پی ایجاد طرح جدیدی از حکومت مشارکتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید