انتقاد لاوروف از اصرار آمریکا بر عدم لغو تحریم ها؛ تردید درباره هدف اتحادیه اروپا در لیبی

به گزارش تور انگلیس، وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه تحریم های غیرقانونی و یک جانبه در شرایط شیوع کرونا، آسیب های زیادی به مردم ایران، سوریه و کره شمالی زده، گفت: آمریکا همچنان مصرانه با توقف بشردوستانه تحریم ها مخالفت می نماید.

انتقاد لاوروف از اصرار آمریکا بر عدم لغو تحریم ها؛ تردید درباره هدف اتحادیه اروپا در لیبی

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور انگلیس به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد، کشورهای غربی، و در وهله نخست آمریکا ، مصرانه از توقف انسان محبت آمیز هرگونه تحریمی در مورد کالاهای ضروری برای مبارزه با بیماری همه گیر کرونا خودداری می نمایند.

لاوروف امروز، سه شنبه در جریان یک میزگرد با نمایندگان صندوق دیپلماسی عمومی روسیه که در قالب کنفرانس ویدئویی در حال برگزاری است، با اعلام این مطلب ، تأکید کرد که تحریم های غیرقانونی و یک جانبه در شرایط بیماری همه گیر کرونا در دنیا، آسیب های زیادی به مردم در بعضی کشورها ، به ویژه مردم ایران ، سوریه و کره شمالی وارد می نمایند.

وی یادآور شد: این کشورها به دلیل این تحریم ها نمی توانند تجهیزات ، داروها و تجهیزات محافظ ویژه خریداری نمایند ، برای اینکه کشورهای غربی و در وهله نخست ایالات متحده ، مصرانه از پاسخ مثبت دادن به پیشنهاد اعلام توقف بشرمحبت آمیز تحریم ها و استثنا شدن هرگونه تحریم برای کالاهای مورد احتیاج در مبارزه با بیماری کرونا امتناع می ورزند.

لاوروف با اشاره به اینکه عفونت ویروس کرونا برای همه کشورها و البته بسیاری از سازمان های بین المللی، به یک آزمایش جدی تبدیل شده ، اضافه نمود، سیاست هژمونی و سلطه گری، به ویژه در چنین شرایط بحرانی کنونی در دنیا، نامناسب است.

وی گفت: مدتهاست معین شده که بشریت در یک دنیا به هم پیوسته زندگی می نماید و شیوع بیماری کرونا این واقعیت را پر رنگ تر نموده است. در چنین شرایطی ، روینمودهای جمعی برای ایجاد روابط بین المللی ضروری هستند و مفاهیم و شیوه های هژمونی و سلطه گری برای قرن بیست و یکم دیگر مناسب نیستند.

مقامات مسکو معتقدند آمریکا تصمیم خود برای خروج از پیمان آسمان باز را گرفته است

وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: کارشناسانی که بر فرایند اوضاع نظارت دارند ، بر این باورند که در واشنگتن تصمیم مربوط به خارج شدن از پیمان آسمان باز، از هم اکنون گرفته شده است. ما معتقدیم که سهم قابل توجهی از این ارزیابی ها حقیقت دارند. ما تقریباً همان نتیجه گیری را بر اساس تماس های خود با آمریکایی ها، با دیگر اعضای ناتو و طرف های شرکت نماینده در پیمان آسمان باز به دست می آوریم و می دانیم که دیر یا زود، چنین مسئله ای رخ خواهد داد.

چرا اتحادیه اروپا جزییات طرح کنترل تحریم تسلیحاتی در لیبی را فاش نمی نماید

سرگئی لاوروف همچنین خاطرنشان کرد که مقامات مسکو دوست دارد بداند چرا اتحادیه اروپا همچنان از جزئیات برنامه ریزی شده برای کنترل تحریم تسلیحات در لیبی جلوگیری می نماید.

وی شرح داد: اکنون اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است تا به پیروی از تحریم تسلیحاتی علیه لیبی یاری کند ، این یک اقدام درست است. ولی، به نظر من ، اتحادیه اروپا باید به شورای امنیت بیاید و بگوید: تحریم تسلیحاتی اعلام شده است و باید عملی گردد ، ما، اتحادیه اروپا - می خواهیم عملیات ویژه خاصی را در این زمینه و برای نظارت بر رعایت این تحریم انجام دهیم. این برنامه حاوی چنین مؤلفه هایی است و ما از شورای امنیت سازمان ملل می خواهیم تا از رویکرد ما حمایت کند. ولی چنین اقدامی انجام نشده است.

وزیر خارجه اضافه نمود: روسیه بارها در تماس با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی، درباره لزوم چنین برخوردی سئوال نموده ، ولی تا به امروز پاسخی دریافت نشده است. این واقعیت که اتحادیه اروپا به هر طریق ممکن از ارائه نظریات خود در شورای امنیت سازمان ملل اجتناب می ورزد ، سئوالاتی را در رابطه با علت این موضع گیری بوجود می آورد و من امیدوارم که این دلایل در آینده نه چندان دور برای ما آشکار گردد.

وی تاکید نمود اکنون ضروری است تاهرچه سریعتر نماینده ویژه جدید سازمان ملل در امور لیبی مشخص گردد و این فرد باید از یکی از کشورهای آفریقایی باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 302

به "انتقاد لاوروف از اصرار آمریکا بر عدم لغو تحریم ها؛ تردید درباره هدف اتحادیه اروپا در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد لاوروف از اصرار آمریکا بر عدم لغو تحریم ها؛ تردید درباره هدف اتحادیه اروپا در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید