انفجار کپسول گاز در مجاورت باغ فین آسیبی را به این اثر تاریخی وارد نکرده است

به گزارش تور انگلیس، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، انفجار کپسول گاز در مجاورت باغ فین آسیبی را به این اثر تاریخی وارد نکرده است.

انفجار کپسول گاز در مجاورت باغ فین آسیبی را به این اثر تاریخی وارد نکرده است

حجت الله ناصحی پور، معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان اضافه نمود: ساعت 21:38 دقیقه شامگاه دوشنبه یک کپسول گاز در سفره خانه جنب باغ تاریخی فین منفجر و منجر به مصدومیت سه نفر شد.

باغ ایرانی به باغ هایی گفته می گردد که پایه معماری و عناصر تشکیل دهنده آن از جمله ساختار هندسی، آب و درختان و کوشک به طور عمده در فلات ایران و منطقه ها پیرامونی متأثر از فرهنگ آن رواج داشته است.

باغ فین و مجموعه بناهای آن در کاشان 15 آذر 1314 با شماره 238 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و چند سالی است که به لحاظ داشتن ارزش های برجسته جهانی سال 2011 (تیر 1390) در قالب پرونده زنجیره ای 9 باغ ایرانی، دو باغ در هند و یک باغ در پاکستان با شماره ثبت 1372 در یونسکو ثبت شد.

باغ فین کاشان با وسعت افزون بر 23 هزار مترمربع شامل یک حیاط مرکزی است که از طریق دیوار، بارو و برجهای استوانه شکل محصور شده و آب اساسی ترین عنصر در آن بوده است.

شاه نشین، خلوت کریمخانی، کوشک، حوض خانه صفوی، حمام صفویه و قاجاریه، حوض جوش، شترگلوی فتحعلی شاه، جوی ها، بنای سر در و موزه ملی از جمله بخش های باغ فین کاشان است.

بیشتر بخوانیدباغ فین کاشان؛ تجلی کامل از باغ ایرانیمنبع: همگردی
انتشار: 28 آذر 1402 بروزرسانی: 28 آذر 1402 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1652

به "انفجار کپسول گاز در مجاورت باغ فین آسیبی را به این اثر تاریخی وارد نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار کپسول گاز در مجاورت باغ فین آسیبی را به این اثر تاریخی وارد نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید