ایده های نوآورانه در حوزه خودمراقبتی و نگهداری از بیماران کرونایی جذب می شوند

به گزارش تور انگلیس، با شکل گیری یک مرکز نوآوری در حوزه پزشکی، زمینه برای توسعه فناوری های حوزه خودمراقبتی و نگهداری در محل به ویژه در حوزه کرونا فراهم می شود.

ایده های نوآورانه در حوزه خودمراقبتی و نگهداری از بیماران کرونایی جذب می شوند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیناآوا، مرکزی نوآور برای جذب تیم ها و ایده های استارتاپی خلاق و فناوری محور در حوزه آزمون مراقبتی از بیمار در محل است. این مرکز با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری شتاب دهنده نوآوری تشخیصی سیناپس و کارخانه نوآوری هم آوا راه اندازی شده است.

این مرکز در نظر دارد با شناسایی، آموزش، منتورینگ و سرمایه گذاری روی تیم ها و ایده های مستعد در حوزه آزمون مراقبتی در محل به بیمار، برخی مسائل و چالش های اساسی این حوزه را با رویکرد نوآورانه در تولید محصول و ورود به بازار رفع کند.

به همین دلیل فراخوانی با موضوع بیماری کووید 19 منتشر شده است تا از ایده ها و طرح های پژوهشی محققان ایرانی داخل و خارج کشور حمایت شود. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در این طرح می توانند به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir/ مراجعه کنند.

مراقبت در منزل از بیمار، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در محل زندگی بیماران است. در این سیستم بیمار تحت مراقبت و نظارت پزشک و پرستار در محل زندگی خود از خدمات بهره مند می شود. مدیریت ارائه خدمات به نحوی است که بیمار در قسمتی یا تمام زندگی شخصی توانمند شود.

این کار به افزایش کیفیت مراقبت، کاهش دفعات و زمان بستری در بیماران مزمن، پیشگیری از بستری های غیرضروری با کاهش خطاهای دارویی، کاهش ابتلا به عفونت های بیمارستانی، ایمنی برای بیماران و خانواه های آنها، کاهش هزینه ها و غیره می انجامد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1033

به "ایده های نوآورانه در حوزه خودمراقبتی و نگهداری از بیماران کرونایی جذب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های نوآورانه در حوزه خودمراقبتی و نگهداری از بیماران کرونایی جذب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید