بانک جهانی:کرونا باعث افت 8 تا 11 درصدی تولید در کشور های درحال توسعه می شود

به گزارش تور انگلیس، بانک جهانی انتظار دارد ویروس کرونا و رکود های اقتصادی ناشی از آن آثار مخرب ماندگاری در کشور های در حال توسعه و بازار های نوظهور داشته باشد.

بانک جهانی:کرونا باعث افت 8 تا 11 درصدی تولید در کشور های درحال توسعه می شود

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بانک جهانی اظهار داشت انتظار دارد ویروس کرونا و رکودهای مالی ناشی از آن آثار مخرب ماندگاری در کشورهای در حال توسعه و بازارهای نوظهور داشته باشد و بیشترین آسیب را صادرکنندگان نفت و کشورهایی خواهند دید که از بحران مالی رنج می برند.

بانک جهانی در بخش آمار گزارش خود در مورد دورنمای اقتصاد جهان اظهار داشت: متوسط کشورهای در حال توسعه که از بحران مالی رنج می برند، شاهد کاهش 8 درصدی تولید طی یک دوره 5 ساله خواهند بود. این کاهش تولید برای کشورهای در حال توسعه صادر کننده نفت 11 درصد است.

مقامات بانک جهانی می گویند از آنجایی که دورنمای رشد اقتصاد جهان قبل از این هم به خاطر درگیری های تجاری تیره و تار شده بود، شوک همه گیری ویروس کرونا به راحتی می تواند به مشکل کشورهای در حال توسعه برای پرداخت بدهی هایشان اضافه کند.

نرخ پایین بهره طی یک دهه گذشته باعث افزایش شدید بدهی های دولتی و شرکتی در بازارهای نوظهور شده و توانایی سیاستگذاران برای پاسخ به این بحران و جلوگیری از تعطیلی کسب و کارها و از دست رفتن اشتغال و سرمایه های انسانی را محدود کرده است.

آنچه در حال حاضر لازم است اقداماتی فوری برای کنترل این آسیب ها و دور ماندن از سیاستهایی است که باعث این بحران سلامتی و در نهایت این بحران مالی و مالی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 407

به "بانک جهانی:کرونا باعث افت 8 تا 11 درصدی تولید در کشور های درحال توسعه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک جهانی:کرونا باعث افت 8 تا 11 درصدی تولید در کشور های درحال توسعه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید