بانک مرکزی: مسکن ارزان و اجاره بها زیاد شد، متوسط هر مترخانه درمنطقه یک تهران 28 میلیون تومان!

به گزارش تور انگلیس، تازه ترین گزارش بانک مرکزی از معاملات آپارتمان های تهران نشان میدهد در ماهی که گذشت قیمت مسکن کاهشی بوده ولی نرخ اجاره بها نسبت به سال قبل رشد 26 درصدی داشته است.

بانک مرکزی: مسکن ارزان و اجاره بها زیاد شد، متوسط هر مترخانه درمنطقه یک تهران 28 میلیون تومان!

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، تازه ترین برآورد آماری بانک مرکزی از شرایط معاملات و قیمت مسکن در تهران نشان میدهد که تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در مردادماه سال 98 به 3 هزار و 300 واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 31.3 و 72.6 درصد کاهش نشان می دهد.

لازم به ذکر است، کاهش قابل ملاحظه حجم معاملات مسکن در شهر تهران طی ماه های اخیر موجب شده تا رشد ماهانه قیمت مسکن فرایند کاهشی به خود گرفته و در مردادماه امسال نسبت به ماه قبل با کاهش 2.4 درصدی روبرو شود.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 13 میلیون و 30 هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 2.4 درصد کاهش و 76 درصد افزایش نشان می دهد.

آنالیز توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک زیر بنا در مرداد ماه سال 98 حاکی از آن است که از مجموع 3292 واحد مسکونی معامله شده، واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 41.8 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. سهم مذکور در مقایسه با مردادماه سال قبل 2.5 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 20 سال افزوده شده است.

کاهش قیمت مسکن در 18 منطقه تهران، منطقه 5 بیشترین معاملات مسکن را داشت

توزیع تعداد معاملات اجرا شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در مردادماه امسال حاکی از آن است که از میان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 12.1 درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق 2 و 4 به ترتیب با سهم های 9.4 و 8.9 درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع 72.1 درصد از کل تعداد معاملات اجرا شده در شهر تهران در مردادماه سال جار مربوط به 10 منطقه شهر(به ترتیب بیش ترین فراوانی شامل مناطق 5 ،2 ،4 ،10 ،14 ،7 ،8 ،15 ،1 و 6) بوده و 12 منطقه به جامانده 27.9 درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

متوسط هر متر مسکن در منطقه یک تهران، 28 میلیون و 210 هزار تومان است

در میان مناطق 22 گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل 28 میلیون و 210 هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با 5 میلیون و 980 هزار تومان به منطقه 18 تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 79 و 92.3 درصد افزایش نشان می دهند.

کاهش قابل ملاحظه حجم معاملات در ماه های اخیر موجب شده است تا رشد ماهانه قیمت مسکن فرایند کاهشی به خود گرفته و در مردادماه امسال نسبت به ماه قبل با کاهش 2.4 درصدی روبرو شود. در این ماه 18 منطقه از مجموع 22 منطقه شهر تهران با کاهش متوسط قیمت نسبت به ماه قبل روبرو بودند.

معاملات مسکن تهرانی ها 54 درصد کم شد

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در پنج ماهه نخست سال 98 به حدود 29 هزار و 600 واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، 54.1 درصد کاهش نشان می دهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده به وسیله بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران 12 میلیون و 720 هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 96.4 درصد افزایش نشان می دهد.

اجاره خانه در تهران 26 درصد رشد کرد

آنالیز شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در مردادماه امسال موید رشد به ترتیب معادل 28.1 و 26.1 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 236

به "بانک مرکزی: مسکن ارزان و اجاره بها زیاد شد، متوسط هر مترخانه درمنطقه یک تهران 28 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی: مسکن ارزان و اجاره بها زیاد شد، متوسط هر مترخانه درمنطقه یک تهران 28 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید