تور ارزان فرانسه: تبون: استعمار فرانسه مرتکب وحشتناک ترین جنایات در تاریخ معاصر شد

به گزارش تور انگلیس، عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر گفت استعمار فرانسه در کشورش طی سال های 1830 تا 1962 مرتکب وحشتناک ترین جنایت ها در تاریخ معاصر بشریت شده است.

تور ارزان فرانسه: تبون: استعمار فرانسه مرتکب وحشتناک ترین جنایات در تاریخ معاصر شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش روز دوشنبه روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن ، تبون با ارسال پیامی برای الجزایری ها در صفحه نهاد ریاست جمهوری در شبکه اجتماعی فیسبوک به مناسبت شصت و هفتمین سالروز شروع انقلاب آزادیبخش علیه استعمار فرانسه در اول نوامبر 1954 این مطلب را ابراز داشت.

تبون اضافه نمود: بنیانگذاران این انقلاب با ایمان خود توانستند سیاست ترویستی قلدرمآبانه استعماری فرانسه را در هم بشکنند که با شکنجه و نسل کشی و در پیش گرفتن سیاست زمین سوخته مرتکب وحشتناک ترین جرم و جنایت ها در تاریخ معاصر شد.

انقلاب آزادیبخش الجزایر طی سال های 1954 تا 1962 شکل گرفت که به خاتمه گرفتن اشغال 130 ساله این کشور و خروج استعمارگران فرانسوی منجر شد.

گرامیداشت سالگرد انقلاب الجزایر در امسال با شدت گرفتن بحران میان این کشور و فرانسه همراه شده است . امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اخیرا طی اظهاراتی که الجزیره آنها را زشت و ناپسند توصیف کرد، به تاریخ الجزایر خدشه وارد کرد و در نتیجه آن الجزایر سفیر خود را از پاریس فراخواند و مانع از به پرواز عایدین هواپیماهای نظامی فرانسه در حریم هوایی خود شد.

لزوم عذرخواهی فرانسه

از سوی دیگر به همین دلیل همزمان با شدت گرفتن بحران میان دو کشور، شماری از اعضای مجلس الجزایر دیروز (یکشنبه) پیش نویس لایحه جرم انگاری استعمار کشورشان به وسیله فرانسه را تقدیم رئیس مجلس کردند.

در این لایحه آمده است : دولت الجزایر باید مقامات فرانسوی را بخاطر ظلم و ستم های اعمال شده در دوران استعمار وادار به عذرخواهی از ملت الجزایر نماید.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، در ارتباط با بحران روابط میان مغرب و الجزایر دفتر نهاد ریاست جمهوری الجزایر با صدور بیانیه ای از شرکت سوناتراک خواست تا رابطه تجاری خود را با مغرب متوقف نموده و قرارداد گاز با این کشور را تمدید نکند.

بیانیه مزبور اضافه نمود: تصمیم به قطع روابط تجاری با مغرب پس از آن اتخاذ شد که مغرب رویکرد خصمانه ای در ارتباط با الجزایر در پیش گرفت که تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور را خدشه دار می نماید.

رباط بخاطر عبور لوله گاز الجزایر سالانه از این کشور به عنوان حقوق ترانزیت عایدی اقتصادی و بعلاوه هر سال مقداری گاز طبیعی به دست می آورد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1234

به "تور ارزان فرانسه: تبون: استعمار فرانسه مرتکب وحشتناک ترین جنایات در تاریخ معاصر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فرانسه: تبون: استعمار فرانسه مرتکب وحشتناک ترین جنایات در تاریخ معاصر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید