تسریع تولید واکسن های جدید و دارو های ضدسرطان با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش تور انگلیس، یک شرکت خارجی با عرضه دو فناوری خود در پروژه ای که در انگلستان در حال اجرا ست، قصد دارد که به تولید نانوذراتی که دارای کاربرد در ساخت واکسن و دارو هستند، کمک کند.

تسریع تولید واکسن های جدید و دارو های ضدسرطان با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت دیپ متر (DeepMatter) که در شهر گلاسکو مستقر است، برای همکاری با دانشگاه های انگلیس در پروژه ای انتخاب شده است، پروژه ای که امیدوار است بتواند تولید واکسن های جدید و دارو های ضدسرطان را تسریع کند.

این شرکت متخصص در شیمی دیجیتال، فناوری ارائه می دهد که دسترسی و اشتراک داده های مربوط به آزمایش ها را برای دانشمندان و برنامه های یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی (AI) آسان تر می کند.

انتظار می رود این فناوری تأثیر زیادی در تولید نانوذرات داشته باشد، که شرکت دیپ متر معتقد است بخش مهمی در اطمینان بخشی از انتقال ایمن و موثر بودن دارو ها و واکسن های نسل جدید (mRNA) و برخی دارو های ضد سرطان است.

واکسن های mRNA با تحریک تولید پروتئین های اسپایک که باعث پاسخ ایمنی نسبت به ویروس می شوند، عمل می کنند. از این دست واکسن ها می توان به واکسن های شرکت های Pfizer / BioNtech و Moderna اشاره کرد.

واکسن های شرکت های دیگر از نسخه ویرایش شده ویروس استفاده می کنند.

شرکت دیپ متر توافق نامه همکاری با دانشگاه لیدز امضا کرده است که براساس آن فناوری حسگر DigitalGlassware و DeviceX خود را در این پروژه عرضه کند. این فناوری ها در برنامه ای که لیدز با دانشگاه شفیلد و شرکت های دارویی مانند Somaserve انجام می دهد، استفاده خواهد شد.

DigitalGlassware می تواند برای در دسترس قرار دادن اطلاعات فرآیند های شیمیایی در فضای ابری استفاده شود. شرکت دیپ متر می گوید DeviceX دیدگاه جدیدی در مورد داده های واکنش شیمیایی ارائه می دهد.

نیکلاس وارن، دانشیار دانشگاه لیدز، می گوید: داده های گرفته شده توسط DigitalGlassware در زمان واقعی به ما امکان می دهد تا از تصمیمات ML و AI در واکنش های خودبهینه سازی استفاده کنیم و این به ما کمک کند تا درک درستی از فرآیند ها و شرایط واکنش دقیق که منجر به تولید مقیاس پذیر و تجاری مناسب محصولات نانوذرات پیشرفته می شود، به دست آوریم.

شرکت دیپ متر در سال 2014 توسط لی کرونین از دانشگاه گلاسگو انشعاب یافت. اقدامات مربوط به رعایت فاصله اجتماعی که در پاسخ به بحران ویروس کرونا ارائه شده، ممکن است به افزایش علاقه به محصولات شرکت دیپ متر کمک کرده باشد.

این شرکت در سال 2020 فروش خود را با هشت درصد رشد از 1.2 میلیون پوند در سال قبل به 1.3 میلیون پوند رسانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1052

به "تسریع تولید واکسن های جدید و دارو های ضدسرطان با استفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع تولید واکسن های جدید و دارو های ضدسرطان با استفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید