تصویب تحریم های نو ضدروسی در کنگره آمریکا، مسکو به واشنگتن هشدار داد

به گزارش تور انگلیس، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا پیش نویس قانون مربوط به اعمال تحریم هایی علیه 35 شهروند روسیه، از جمله چند مقام بلندپایه دولتی و بعلاوه لایحه اعمال محدودیت های نو علیه خط لوله جریان شمالی-2 را مورد تأیید قرار داد.

تصویب تحریم های نو ضدروسی در کنگره آمریکا، مسکو به واشنگتن هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، مجلس نمایندگان کنگره آمریکا روز پنج شنبه (به وقت آمریکا، اوایل صبح آدینه) لایحه قانونی پیشنهادی درباره اعمال تحریم هایی علیه 35 شهروند روسیه، از جمله چند وزیر کابینه و رجال اجتماعی این کشور را مورد تأیید قرار داد.

این لایحه قانونی بعنوان اصلاحیه ای برای پیش نویس بودجه دفاعی آمریکا مورد حمایت قانونگذاران این کشور نهاده شد. بدین ترتیب، به دفتر ریاست جمهوری آمریکا توصیه شده است که مطابق با این درخواست تحریم هایی را علیه اشخاصی که نامشان در این لیست گنجانده شده، اعمال کند.

یک روز قبل این لایحه قانونی در کمیته مقررات و آیین نامه مجلس نمایندگان کنگره آمریکا مورد تأیید نهاده شده بود.

قانونگذاران آمریکایی مدعی شده اند که شهروندان روس مورد تحریم نهاده شده، ممکن است در نقض حقوق بشر در روسیه مشارکت داشته باشند. شناخته شده ترین شخصیت های سیاسی روسی گنجانده شده در این لیست - دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه و حتی میخائیل موراشکو وزیر بهداشت این کشور هستند.

علاوه بر این، کنگره ایالات متحده بعلاوه ابتکار مربوط به اعمال تحریم های مضاعف علیه خط لوله گاز جریان شمالی-2 در چارچوب بودجه دفاعی سال 2022 دولت ایالات متحده را مورد تأیید قرار داد. طبق این قانون محدودیت هایی علیه سازمان ها و افرادی که در این طرح مشارکت دارند، در نظر گرفته خواهد شد.

در سرانجام نشست مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، قانونگذاران پیش نویس بودجه دفاعی این کشور را تصویب کردند، اکنون این سند باید از سوی مجلس سنای کنگره ایالات متحده هم آنالیز و مورد تأیید قرار بگیرد.

واکنش مقامات مسکو به یک اقدام نسنجیده دیگر ضدروسی آمریکا

ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه در تفسیر پیشنهاد تحریم 35 شهروند روس، اعلام نموده بود که طرف روسی در مورد عواقب منفی چنین اقدام نسنجیده ای علیه مقامات رسمی این کشور، به واشنگتن هشدار می دهد.

به عقیده وی، آنچه در ایالات متحده رخ می دهد، احتمالاً نتیجه کمبود شدید کارشناسان در زمینه روسیه است، برای اینکه تنها افرادی که به حقایق مربوط به روسیه آشنایی داشته باشند، می توانند درک نمایند که این لیست هیچ ارتباط مستقیم یا غیرمستقیمی با واقعیت ندارد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین هم در این رابطه یادآور شد که این اقدام نمایندگان کنگره آمریکا تنها یک تمرین پارلمانی است. وی اضافه کرد: بر کسی پوشیده نیست که در کنگره آمریکا افراد زیادی هستند که روسیه را دوست نداشته و از واقعیات اتفاق افتاده در روسیه سر در نمی آورند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1159

به "تصویب تحریم های نو ضدروسی در کنگره آمریکا، مسکو به واشنگتن هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب تحریم های نو ضدروسی در کنگره آمریکا، مسکو به واشنگتن هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید