تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور

به گزارش تور انگلیس، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون بیشترین نگرانی ما از باب شیوع ویروس کرونا در تهران است که به دلیل پایتخت بودن و افزایش بالای تردد ها از سایر استان های کشور، به عنوان چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است ضمن آنکه در روز های اخیر شاهد افزایش مبتلایان به کووید 19 در استان های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده ایم.

تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور

ایرج حریرچی در تبادل نظر با ایسنا درباره موج سوم ایپدمی کرونا گفت: پیش بینی می کردیم با توجه افزایش سفر هایی که در هفته اول شهریورماه در سطح کشور رخ داد و افزایش تردد های اجتماعی را شاهد بودیم، از هفته سوم و چهارم شهریورماه تا دو هفته افزایش موارد بستری و تا 6 هفته افزایش موارد مرگ و میر را در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هفته اول شهریورماه حدود 12 هزار و 693 مورد مثبت بستری شده قطعی ابتلا به کرونا در کل کشور دارشتیم که این فرایند نزولی و در هفته دوم شهریور ادامه داشت و موارد قطعی به 6200 مورد رسید اظهار کرد: متاسفانه در هفته سوم شهریورماه تعداد موارد بستری به حدود 7700 نفر رسید که نسبت به هفته دوم شهریورماه افزایش فرایند مبتلایان را نشان می دهد ضمن آنکه در هفته سوم هم دوباره نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید 19 فرایندی افزایشی پیدا نموده است.

معاون کل وزیر بهداشت، آغاز فصل سرما و افزایش تردد های اجتماعی به واسطه بازگشایی مدارس را از نگرانی هایی روز های آینده دانست و اظهار کرد: از مردم خواهش می کنیم همچنان از تردد های غیرضروری خودداری نموده و شست و شوی مرتب دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتناب از تردد و تجمع را همچنان در دستور کار داشته باشند تا در فصل پاییز مشکل جدی نداشته باشیم.

حریرچی در پاسخ به این سوال که آیا کشور با موج سوم شیوع کرونا روبرو شده است؟ اظهار کرد: خارج از اسم گذاری، امیدواریم با توجه به تجربه های تلخ خردادماه (افزایش سفرها) و آمار بالای فوتی ها در مردادماه و همچنین نزدیکی به فصل سرما که مردم تمایل بیشتری برای در خانه ماندن دارند و در نتیجه احتمال انتقال ویروس بالا می رود، هوشمندانه عمل نموده و بتوانیم این شرایط را به خوبی پشت سر بگذاریم.

وی گفت: هم اکنون بیشترین نگرانی ما از باب شیوع ویروس کرونا استان تهران است که به دلیل پایتخت بودن و افزایش بالای تردد ها از سایر استان های کشور، به عنوان چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است ضمن آنکه در روز های اخیر شاهد افزایش مبتلایان به کووید 19 در استان های آذربایجان شرقی و قم نیز بوده ایم.

معاون کل وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که کدام استان های کشور هم اکنون در شرایط خطرناکی قرار دارند گفت: خیلی رک و شفاف می توان گفت که در حال حاضر هیچ استان کشور ایمن نبوده و رفتارهایمان باید در تمام استان ها، رفتار های ایمن گونه باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 569

به "تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران چهارراه تبادل کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید