جهش 19 هزار و 730 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش تور انگلیس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با افزایش 19 هزار و 730 واحد روبه رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از 18.9 هزار میلیارد تومان رسید.

جهش 19 هزار و 730 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بورس اوراق بهادار تهران که بعد از اصلاح حدود سه ماهه از هفته گذشته ارزنده شده و رو به رشد قرار گرفته است، امروز هم گرچه در ساعات آغازین بازار کاهش یافته بود، اما بعداً رو به افزایش گذاشت، به گونه ای که در خاتمه معاملات، شاخص کل با رشد 19 هزار و 730 واحد به رقم یک میلیون و 490 هزار و 711 واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن، امروز با افزایش 8 هزار و 695 واحد به رقم 431 هزار و 863 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 900 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 11.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.6 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 545 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از 6 هزار و 419 میلیارد تومان رسید؛ یعنی امروز در دو بازار بورس اوراق و فرابورس ایران، بیش از 18 هزار و 964 میلیارد تومان داد و ستد شد.

امروز همه شاخص های بورس سبز شدند که ناشی از رشد شاخص ها دارد، به طوری که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 1.3 درصد رشد کردند، همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن و شاخص قیمت با معیار هم وزن 2 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور یک درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس و نیز شاخص بازار دوم بورس امروز 1.3 درصد رشد کردند.

امروز نماد های شاخص ساز در بورس شامل پتروشیمی خلیج فارس، گلگهر، چادرملو، ایران خودرو، مپنا، کشتیرانی و سرمایه گذاری امید بوده اند.

نماد های پرتراکنش در بورس تهران شامل شستا، ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت اصهفان، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه و سرمایه گذاری سیمان تأمین بوده اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل در خاتمه معاملات روزانه با رشد 337 واحد به رقم 18 هزار و 803 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 279 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.9 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 787 هزار نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 419 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد های شاخص ساز در فرابورس شامل پتروشیمی مارون، بانک دی، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن، فولاد هرمزگان و مدیریت انرژی امید تابان هور بوده است.

امروز نماد های پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، لاستیک یزد، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، ذوب آهن اصفهان و بانک دی بوده اند.

بازار بورس این روز ها فرایند رو به رشد خود را طی می کند و بسیاری از سهام در صف های خرید قرار می گیرند و این نشان می دهد افراد حرفه ای و شرکت های حقوقی با توجه به کاهش قیمت سهام و ارزنده شدن سهام نسبت به جمع آوری آن ها از بازار اقدام می کنند.

در عین حال کارشناسان همواره به سهامداران تازه وارد توصیه می کنند، قبل از خرید و فروش سهام خود حتما با مطالعه، تحقیق، تحلیل و مشورت از افراد متخصص و امین استفاده کنند.

همچنین برای سرمایه گذاری در بورس حتما از پس انداز خو استفاده کنند، به هیچ وجه دارایی های مورد استفاده خود را برای سهام نفروشند.

از طرف دیگر با فروش سهام عدالت شرایط بازار بهتر شده و سهام پرتفوی سهام عدالت بهتر است؛ بنابراین سهامداران عدالت توجه کنند که سهام در دست آن ها هر روز ارزنده تر می شود، به شرط اینکه این سهام را نگه دارند و از سود و عایدی آن در سال های آینده استفاده کنند.

به هر حال فرهنگ سهامداری در کشور نوعی فرهنگ مشارکت در توسعه اجتماعی و مشارکت غیرمستقیم در اقتصاد و سازندگی کشور است، زیرا بخشی از پول های معامله شده در بازار جذب تولید در شرکت های بورسی و فرابورسی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 704

به "جهش 19 هزار و 730 واحدی شاخص بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش 19 هزار و 730 واحدی شاخص بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید