حریری: در دولت آینده شرکت نمی کنیم و به آن رای اعتماد نمی دهیم

به گزارش تور انگلیس، نخست وزیر موقت لبنان در اشاره به جریان آزاد ملی اظهار داشت، دولت آینده که حسان دیاب مامور تشکیل آن شده دولت جبران باسیل خواهد بود.

حریری: در دولت آینده شرکت نمی کنیم و به آن رای اعتماد نمی دهیم

به گزارش تور انگلیس، سعد حریری، نخست وزیر موقت لبنان در گفت وگو با سایت مستقبل وب گفت، او نخست وزیر مکلف را معرفی نکرده و جریان المستقبل هرگز در دولتی که دیاب قصد تشکیل آن را دارد، مشارکت نخواهد کرد و در صورتیکه برای رای گیری به مجلس معرفی گردد، به آن رای اعتماد نخواهد داد.

حریری اعلام نمود، هجمه ای تحت عنوان حریری سیاسی وجود دارد اما این هجمه هرگز محقق نمی گردد و او با قدرت مقابل آن خواهد ایستاد.

نخست وزیر موقت لبنان اواخر اکتبر تحت فشارهای معترضان که خواستار تغییر طبقه سیاسی کنونی، مبارزه با فساد و اصلاح مالی بودند، استعفا کرد. او آنچه شیطنت طایفه سنی ها در لبنان خوانده شده و آنها را به سرقت کشور متهم می نماید، رد کرد.

دوحزب جریان آزاد ملی و القوات اللبنانیه مخالفت خود را با معرفی حریری به عنوان نخست وزیر دولتی از متخصصان اعلام کردند تا اینکه دیاب مامور تشکیل کابینه شد. او در رایزنی های مجلسی الزام آور رای 69 نماینده از مجموع 128 نماینده را به دست آورد.

از سوی دیگر، نخست وزیر مکلف لبنان گفته است، رایزنی ها درباره تشکیل دولت همچنان در ابتدای راه است.

این اظهارات او بعد از رایزنی ها روز گذشته اش با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در کاخ بعبدا مطرح شد.

او تاکید نمود، اوضاع بر وفق مراد پیش می رود.

همزمان با اتهام زمنی ها مبنی بر اینکه او با حمایت حزب الله لبنان و هم پیمانانش مامور تشکیل دولت شده، دیاب -شخصیت آکادمیک و وزیر سابق آموزش- اتهامات مبنی بر اینکه تحت کنترل حزب الله لبنان خواهد بود، رد کرد و وعده تشکیل دولتی از متخصصان را ظرف شش هفته داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 41

به "حریری: در دولت آینده شرکت نمی کنیم و به آن رای اعتماد نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریری: در دولت آینده شرکت نمی کنیم و به آن رای اعتماد نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید