سران گروه 20 پا برهنه در قبر گاندی

به گزارش تور انگلیس، یورونیوز نوشت: سران گروه 20 پیش از حرکت به سمت راج گات، کفش های خود را به نشانه احترام درآورند و تعدادی پابرهنه، بعضی با جوراب و تعدادی هم مانند آقای بایدن دمپایی نمدی به پا کردند.

سران گروه 20 پا برهنه در قبر گاندی

رهبران گروه بیست روز یکشنبه در دهلی نو در مراسم ادای احترام به مهاتما گاندی، قهرمان استقلال هند، شرکت کردند.

میزبان آنها، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در بدو ورودِ رهبران با تک تک آنها به طور جداگانه ملاقات کرد. آقای مودی در حالی که مقابل تصویری از آشرام سابارماتی، خلوتگاه معنویِ گاندی ایستاده بود، پس از سلام و احوال پرسی با هر یک از رهبران دست داد و سپس از آنها خواست که سرشان را خم نمایند تا شال کرم رنگِ بافتِ هند را که نشان اجلاس گروه بیست هم روی آن دوخته شده بود، به گردنشان بیندازد. نخست وزیر هند سپس با هر یک از رهبران گروه بیست عکس های دو نفره ای را گرفت.

در این میان، مواجهه مودی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه که به نمایندگی از ولادیمیر پوتین در نشست گروه بیست شرکت نموده، بعلاوه احوال پرسی نخست وزیر هند با رئیس جمهوری برزیل، آرژانتین، آفریقای جنوبی و فرانسه متفاوت تر از سایرین پیش رفت.

از سراسر وب

45+10 درصد تخفیف ویژه حراج انتها فصل

آقای مودی افزون بر سلام و روز بخیری که با تمامی رهبران رد و بدل کرد، از آقای لاوروف سوال کرد که آیا همه امور به خوبی پیش می رود و در امور اقامتی خود احیانا مسئله ای ندارد. سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی و لولا داسیلوا، همتای برزیلی او، آقای مودی را به آغوش کشیدند. آلبرتو فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین هم به هنگام دست دادن، با دست دیگرش بازوی آقای مودی را به نشانه ابراز صمیمیت فشرد، کاری که از سوی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم به هنگام احوال پرسی با آقای مودی، تکرار شد.

نخست وزیر هند سپس در کنار جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده پیشاپیش سایر رهبران گروه بیست راهی راج گات شدند؛ مکانی که پیکر مهاتما گاندی در ژانویه 1948 و یک روز پس از ترور به وسیله یک هندوی افراطی در آنجا سوزانده شد.

آنها پیش از حرکت به سمت راج گات، کفش های خود را به نشانه احترام درآورند و تعدادی پابرهنه، بعضی با جوراب و تعدادی هم مانند آقای بایدن دمپایی نمدی به پا کردند.

رهبران گروه بیست سپس دور سنگ مرری پوشیده از گل های همواره بهارِ سفید، زردو نارنجی که در محل سوزانده شدن پیکر مهاتما گاندی نهاده شده، ایستادند و برای ادای احترام به رهبر خشونت گریز هند یک دقیقه سکوت کردند.

در میان رهبران گروه بیست، رئیس جمهوری برزیل که رئیس آینده اجلاس دوره ای گروه بیست خواهد بود، بیش از همه تحت تاثیر این مکان نهاده شد. او در حالی که هق هق می کرد، گفت: در زندگی سیاسی من، مهاتما گاندی اهمیت زیادی دارد، مبارزه خشونت گریز الگویی بود که من طی سال های مبارزه در قالب سندیکاهای کارگری به کار بستم.

به هنگام بازگشت، نخست وزیر هند، ریشی سوناک، نخست وزیر هندی تبار(هندی های جنوب شرق آفریقا) بریتانیا را همراهی کرد و آقای بایدن پشت سر آنها حرکت کرد. البته آقای مودی یک لحظه به آقای لاوروف تعارف کرد که مسیر خود را تغییر دهد و به جمع پیشتازان صف بپیوندد. دوربین های آژانس های خبری لحظاتی بعد وزیر خارجه روسیه را در حالیکه در کنار آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد حرکت می کرد و گرم صبحت با او بود، نشان دادند.

میزبان بعدی نشست رهبران گروه بیست در سال 2024، برزیل خواهد بود و در سال 2025 هم این نشست در آفریقای جنوبی برگزار خواهد شد.

گروه بیست شامل 19 اقتصاد برتر دنیا به همراه اتحادیه اروپا بود ولی در اجلاس هند، عضویت اتحادیه آفریقا نیز مورد پذیرش سران گروه بیست نهاده شد.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 شهریور 1402 بروزرسانی: 20 شهریور 1402 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1639

به "سران گروه 20 پا برهنه در قبر گاندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سران گروه 20 پا برهنه در قبر گاندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید