حسینی: عملکرد اقتصادی دولت را به شاخص های اقتصادی بسپارید، ارزش پول ملی در سال 99 نصف شد خبرنگاران

به گزارش تور انگلیس، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در سال 99 تورم نقطه به نقطه بیش از 50 درصد، سقوط 100 درصدی ارزش پول ملی و نرخ رشد اقتصادی نزدیک به صفر و بدتر شدن شرایط ضریب جینی کارنامه اقتصادی دولت است.

حسینی: عملکرد اقتصادی دولت را به شاخص های اقتصادی بسپارید، ارزش پول ملی در سال 99 نصف شد خبرنگاران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

گروه اقتصادی خبرنگاران، آخرین روز های سال 99 را پشت سر می گذاریم، سالی که با صف های طولانی مرغ و گرانی گوشت و اقلام اساسی مردم به پایان می رسد و امید بهبود معیشت اقتصادی و رفاه اجتماعی به شدت کاهش یافته است. سالی که تحریم های بین المللی فشار زیادی بر اقتصاد کشور وارد کرد، اما سهم تحریم ها و سهم عملکرد دولت در گرفتاری های اقتصادی که مردم درگیر آن هستند و گویی پایانی بر آن نیست چقدر است را دانشجو با اساتید اقتصادی در میان گذاشته و عملکرد دولت و اینکه در کارنامه اقتصادی دولت چه نمره ای باید بنشیند مورد سوال قرار گرفته است.

سید شمس الدین حسینی؛ وزیر اقتصاد دولت های نهم و دهم، نماینده مجلس یازدهم و استاد اقتصاد در مصاحبه با خبرنگار اقتصادی خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که عملکرد اقتصادی دولت آقای روحانی را در سال 99 چگونه ارزیابی می کنید گفت: بنده ترجیح می دهم به جای اینکه درباره عملکرد دولت آقای روحانی قضاوت شخصی کنم، براساس شاخص ها آن هم بسیار کوتاه به سوال شما پاسخ دهم.

وی دراین باره افزود: برای ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت آقای روحانی در سال 99 به چند شاخص اقتصادی مثل تورم نقطه به نقطه که متاسفانه بیش از 50 درصد شده، سقوط 100 درصدی ارزش پول ملی در سال جاری و نرخ رشد اقتصادی که نزدیک صفر شده، در نهایت بدتر شدن شرایط ضریب جینی یا همان شاخص نشان دهنده فاصله طبقاتی در جامعه می توان بسنده کرد.

شمس الدین حسینی درپایان درخصوص نمره ای که به دولت می دهد گفت: براساس شاخص ها متوسط وزنی که گرفتید آن را به عنوان نمره در نظر بگیرید و در کارنامه اقتصادی دولت آقای روحانی لحاظ کنید تا نمره این دولت در مسائل اقتصادی مشخص شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 887

به "حسینی: عملکرد اقتصادی دولت را به شاخص های اقتصادی بسپارید، ارزش پول ملی در سال 99 نصف شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: عملکرد اقتصادی دولت را به شاخص های اقتصادی بسپارید، ارزش پول ملی در سال 99 نصف شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید