صدور و تمدید بیمه نامه شخص ثالث از امروز مشروط شد

به گزارش تور انگلیس، پرداخت عوارض آزادراهی با الکترونیکی شدن این فرآیند آسان تر شده و از امروز (17 تیر ماه) هم تمدید بیمه نامه شخص ثالث، منوط به پرداخت عوارض آزادراهی خودرو است.

صدور و تمدید بیمه نامه شخص ثالث از امروز مشروط شد

به گزارش ایسنا، پرداخت عوارض آزادراهی در سفر یکی از الزامات برای راننده هنگام مسافرت است که با الکترونیکی شدن این پرداخت، کار تا حد زیادی آسان شده، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، صرفه جویی در استهلاک خودرو، پرداخت آسان عوارض، کاهش خرابی های رویه های آسفالتی در محل توقف دروازه های عوارض بخشی از مزایای الکترونیکی شدن اخذ عوارض در آزادراه های کشور است.

در لایحه بودجه 1402، فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شرکت های بیمه گر به منظور حمایت از الکترونیکی کردن آزادراه های کشور به أخذ مفاصاحساب بدهی های ناشی از عوارض آزادراهی از متقاضیان تعویض پلاک خودرو و خدمات بیمه شخص ثالث موظف شدند.

عباس بیات سرمدی -مدیرکل بهره برداری از آزادراه ها- پیش از این درباره موانع الکترونیکی شدن همه آزادراه ها گفته بود: گلوگاه های کافی که دریافت عوارض را به صورت 100 درصدی تضمین کند به تنهایی از سمت پلیس شدنی نیست؛ بیمه هم باید 100 درصد پای کار بیاید و در هنگام ارائه خدمات بیمه ای و صدور بیمه نامه های شخص ثالث، از کاربران بیمه مفاصای پرداخت عوارض آزادراهی بگیرد واگر بیمه به این جریان ملحق گردد یاری شایانی می نماید و سرمایه گذار های آزادراهی هم دیگر بهانه ای نخواهند داشت که این کار را انجام ندهند.

حالا به نظر می رسد شرکت های بیمه ای هم برای این موضوع جلو آمدند تا جاییکه قائم مقام بیمه مرکزی هفته گذشته، خاطرنشان کرد شرط نو صدور بیمه نامه شخص ثالث از 17 تیرماه، احذ مفاصا حساب عوارض آزادراهی و بزرگراهی خواهد بود.

در این راستا بیات سرمدی نیز اظهار کرد: به منظور اجرای تکلیف قانونی وزارت راه و شهرسازی مندرج در بند (ی) تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 و بند (ک) تبصره 11 قانون بودجه 1402 کل کشور مبنی بر الکترونیکی شدن اخذ عوارض آزادراهی، با برگزاری جلسات متعدد از سوی بخش خصوصی و دولتی سازکار های مناسب به منظور تسهیل اجرای قانون پیگیری شد.

به گفته وی، با پیگیری نهاد های نظارتی و همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مقرر شده از تاریخ 17 تیرماه بیمه نامه شخص ثالث خودرو ها در صورت تسویه بدهی عوارض آزادراهی صادر گردد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت آنیرو، استفاده از نرم افزار های پرداخت یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به پرداخت بدهی و تسویه عوارض آزادراهی خود اقدام نمایند.

مدیرکل بهره برداری از آزادراه ها ضمن اشاره به حذف ترافیک در محل های اخذ عوارض با الکترونیکی شدن آن اظهار کرد: بخش اعظمی از عوارض دریافتی از سوی شرکت های احداث، صرف نگهداری و ترمیم آزادراه ها می گردد و پرداخت آن به حفظ راه های کشور به عنوان سرمایه های ملی یاری شایانی می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1402 بروزرسانی: 17 تیر 1402 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1616

به "صدور و تمدید بیمه نامه شخص ثالث از امروز مشروط شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور و تمدید بیمه نامه شخص ثالث از امروز مشروط شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید