خبرنگاران ارایه مشاوره کاهش استرس ناشی از کرونا در سامانه 1480 بهزیستی سمنان

به گزارش تور انگلیس، سمنان- خبرنگاران- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: مرکز مشاوره تلفنی 1480 این اداره کل علاوه بر خدمات مشاوره ای گذشته خود، به صورت ویژه خدمات مشاوره رایگان کاهش استرس های مرتبط با شیوع ویروس کرونا را به شهروندان این استان ارائه می دهد.

خبرنگاران ارایه مشاوره کاهش استرس ناشی از کرونا در سامانه 1480 بهزیستی سمنان

علیرضا ایزدپور شامگاه سه شنبه در ششمین نشست کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر اداره کل بهزیستی استان سمنان، اعلام کرد: مرکز تلفنی 1480 اداره کل بهزیستی استان سمنان خدمات مشاوره رایگان کاهش استرس های مرتبط با شیوع ویروس کرونا را به منظور ارائه خدمات غیرحضوری برای خارج نشدن شهروندان از منزل به صورت شبانه روزی ارائه می دهد.

وی ادامه داد: سهل انگاری با کاهش بار روانی نباید اشتباه گرفته گردد و تفکیک نشدن این دو امر مسائل و آسیب های جبران ناپذیری را به همراه دارد.

ایزدپور ادامه داد: کنترل و کاهش شیوع بیماری کرونا در میان کارکنان و مراکز شبانه روزی تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان سمنان به درستی صورت گرفته است اما این امر نباید سبب غفلت در وظایف و نظارت های مستمر توسط مسئولان مربوطه گردد .

مدیرکل بهزیستی استان سمنان ادامه داد: نظارت مستمر بر کلیه مراکز به ویژه مراکز شبانه روزی در روزهای اخیر و تعطیلات فروردین ماه به جهت دیدار ها باید به درستی انجام گیرد.

وی گفت: امکان تعطیلی این مراکز وجود ندارد و این امر نشان دهنده حساسیت این مراکز است.

وی در ادامه براستفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تاکید و اعلام کرد: برای بعضی از فعالیت های نظارتی و به منظور کاهش حضور فیزیکی افراد می توان از این فضا استفاده کرد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان از معاونان، مدیران شهرستان ها و رابطان خواست تا اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را به وسیله کمیته پیشگیری از بیماری های واگیر بهزیستی استان را اطلاع رسانی نمایند.

ترخیصی در مراکز شبانه روزی نباید کمتر از 14 روز صادر گردد

وی گفت: با اعلام درخواست شهرستان های تابعه در مورد تامین اقلام مورد احتیاج ضدعفونی و بهداشتی و پیگیری معاونت پشتیبانی ستاد، 250 عدد ماسک و 60 لیتر مواد ضدعفونی تهیه و در ادارات بهزیستی شهرستان ها توزیع شده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به اینکه ترخیص از مراکز شبانه روزی نباید کمتر از 14 روز صادر گردد، اعلام کرد: مراکز مجاز به پذیرش افراد کمتر از این مدت نیستند و پس از بازگشت مددجو باید کلیه اقدامات لازم از جمله قرنطینه و تایید سلامت فرد انجام گردد.

براساس آمار 2 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و شاهرود، تا شامگاه سه شنبه تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان سمنان به 224 نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 196

به "خبرنگاران ارایه مشاوره کاهش استرس ناشی از کرونا در سامانه 1480 بهزیستی سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارایه مشاوره کاهش استرس ناشی از کرونا در سامانه 1480 بهزیستی سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید