بی اطلاعی رئیس فراکسیون مجلس درباره اساسنامه جای تعجب دارد

به گزارش تور انگلیس، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با عنایت به اظهارات امروز رییس محترم فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی پیرامون مباحث مربوط به اساسنامه فدراسیون و به جهت تنویر افکار عمومی موارد ذیل به اطلاع می رسد:

بی اطلاعی رئیس فراکسیون مجلس درباره اساسنامه جای تعجب دارد

1- درباره مباحث مطروحه پیرامون اداره فدراسیون فوتبال با سرپرست و ارتباط آن با موضوع فیفا، آقای فروردین به شکل غیرمنصفانه کوشش های مجموعه فدراسیون فوتبال در صف و ستاد و همچنین مساعی هیات های فوتبال استان های کشور، باشگاه های کشور و سایر اعضای مجمع را زیر سوال برده است.

1-1 در یک سال اخیر که بخش اعظم آن مقارن با ویروس منحوس و همه گیر کرونا بوده، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با همراهی اجرا شده در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال و ستاد ملی مبارزه با کرونا، خانواده فوتبال مسابقات لیگ برتر،لیگ یک،لیگ دو،لیگ سه فوتبال،لیگ های فوتبال و فوتسال بانوان،فوتبال ساحلی و ... را به پایان رساند و این در حالی است که در بسیاری از ورزش های دیگر و همچنین فدراسیون های بین المللی،مسابقات در این هنگام تعطیل شد و حتی معین نیست چه زمانی قرار است برگزار شود.

2-1 در بحث تیم های ملی که مورد اشاره نماینده محترم مجلس شورای اسلامی است به اطلاع می رساند در همین مدت اردوهای تیم های ملی نوجوانان،جوانان و فوتسال با نهایت رعایت پروتکل های بهداشتی به انجام رسید. در بحث تیم ملی بزرگسالان فوتبال هم فدراسیون فوتبال به رغم محدودیت ها دو ملاقات تدارکاتی مناسب را در فیفادی آینده تدارک دیده که همگی نشان از برنامه ریزی فدراسیون فوتبال در ماه های اخیر دارد. موضوعی که از نگاه آن نماینده محترم به دور بوده است.

3-1 در بحث آموزش در کلیه سطوح مربیگری، داوری و حتی رسانه نیز چه به صورت متمرکز و حضوری و همچنین وبینار سراسری با حضور اساتید بین المللی برگزار گردید که در مجموع قریب به 10000 نفر حضور فعال داشته اند و اخبار آن به تفصیل در مطبوعات،خبرگزاری ها،صدا و سیما و ... منتشر شده است.

2- در بحث موارد مربوط به اساسنامه فدراسیون فوتبال، جای تعجب دارد که رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از پیگیری های متعدد فدراسیون فوتبال در این باره بی اطلاع است.

1-2 فدراسیون فوتبال که سال گذشته در کمترین زمان ممکن قصد برگزاری انتخابات فدراسیون را در اسفندماه داشت چگونه می تواند به دنبال تعویق زمان انتخابات باشد؟

2-2در امسال هم در دومین جلسه هیات رییسه در مورخ 18 فروردین 99، نقشه راه مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه فدراسیون و قوانین انتخاباتی در هیات رییسه محترم تصویب و در زودتر از موعدهای قانونی به فیفا ارسال شد.

3- در بحث پیگیری موارد مربوطه، فدراسیون فوتبال پس از مکاتبات متعدد و مکالمات تلفنی در نهایت جلسه مبسوطی در شهریورماه به صورت وبینار با مدیران مرتبط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا داشت که این موضوع در سایت رسمی فدراسیون فوتبال هم اطلاع رسانی شد و تهمت عدم پیگیری به مسولان فدراسیون نیز ناصواب است.

4-جدا از این سرپرست فدراسیون فوتبال هم در وبیناری با رییس فیفا و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در مرداد ماه امسال به صورت مستقل و صریح از جیانی اینفانتینو و شیخ سلمان پیگیر آخرین شرایط مربوط به تایید پیش نویس اساسنامه شده بود. نماینده محترم بدون توجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال به شکل غیرمنتظره ای راه چاره را در استعفا دسته جمعی کلیه مدیران فدراسیون فوتبال دانسته اند.

درصورتی که هرگونه تصمیم گیری درباره هیات رییسه در چارچوب اساسنامه اختیار مجمع فدراسیون فوتبال است و دخالت اشخاص ثالت خارج از عرف و قانون تلقی می شود. علی ای حال آنچه مسلم و مبرهن است فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران همیشه با رعایت قوانین و مقررات کشورمان و بر اساس اساسنامه فیفا به وظایف ذاتی خود حاکم به عمل بوده و می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 576

به "بی اطلاعی رئیس فراکسیون مجلس درباره اساسنامه جای تعجب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اطلاعی رئیس فراکسیون مجلس درباره اساسنامه جای تعجب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید