شمسایی: احتمال اتفاقات خطرناک در لیگ فوتسال وجود دارد، زمان پاداش، انگار ناپدری بالای سر ماست

به گزارش تور انگلیس، سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند، 10 مهر را زمان خوبی برای شروع فصل جدید لیگ برتر نمی داند و می گوید احتمال اینکه با این کار اتفاقات خطرناک رخ دهد زیاد است.

شمسایی: احتمال اتفاقات خطرناک در لیگ فوتسال وجود دارد، زمان پاداش، انگار ناپدری بالای سر ماست

وحید شمسایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تصمیم سازمان لیگ فوتسال مبنی بر آغاز لیگ برتر فوتسال در روز 10 مهر گفت: 10 مهر برای من و باشگاه زمان خوبی نیست. در طول مسابقات هم چند ملاقات فاصله می افتد و تعیین نیست کرونا به چه سمتی می رود. مسابقات قهرمانی آسیا هم هنوز قطعی نشده و فقط برنامه آن اعلام شده است.

30 روز فرصت مناسبی نیست

وی با تمجید از سرپرست سازمان لیگ فوتسال توضیح داد: آرش جابری زحمت زیادی می کشد، وقت زیادی می گذارد و می خواهد مجوز برگزاری فوتسال را بگیرد، اما تنها 30 روز تا آغاز مسابقات زمان داریم. وقتی کرونایی وجود نداشت، بازیکنان پس از خاتمه فصل، جسته و گریخته تمرین می کردند، اما سال جاری سالن ها روز چهارم شهریور باز شده و باید با هر بازیکن از صفر آغاز کنیم. یک ماه برای آغاز لیگ فرصت مناسبی نیست.

احتمال بسیاری از اتفاقات خطرناک وجود دارد

سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان درخصوص شیوه برگزاری لیگ برتر اعلام کرد: این شیوه مورد موافقت باشگاه ها قرار گرفته و به آن احترام می گذاریم، اما اگر لیگ به جای 10 مهر در روز 20 مهر آغاز می شد، خیلی بهتر بود. به این زمان احترام می گذاریم و تابع سازمان لیگ هستیم، اما امیدواریم باعث نگردد مصدومیت زیادی برای بازیکنان فوتسال اتفاق بیفتد. من با بدنسازهای خوب دنیا صحبت می کنم و به نظرم این زمان، احتمال بسیاری از اتفاقات خطرناک را دارد. امیدوارم همه به فکر هم باشیم و اینگونه نباشد برای اینکه به مقصدی که می خواهیم برسیم، چند نفر آسیب ببینند.

خدا از ویلموتس و مسببان این ماجرا نگذرد!

شمسایی درخصوص قانون منع استفاده از بازیکنان و مربیان خارجی، با وجود تمایل او برای جذب مربی برزیلی بیان کرد: یکی از بدبختی های من همین بود و به خاطر این موضوع بسیار ناراحت هستم. خدا از ویلموتس و کسانی که باعث شدند چنین اتفاقاتی برای کشورمان بیفتد، نگذرد. کسانی که بازیکنان خارجی بی کیفیت را آوردند، این اتفاقات را رقم زدند. ما در هر رشته باید روی نقاط عطف دست بگذاریم و برای پیشرفت هر رشته باید به کسانی اعتماد کنیم که از ما جلوتر بوده اند. سوم دنیا شدیم، اما از لحاظ ساختاری مانند کشورهایی چون برزیل و ایتالیا نیستیم.

هنگام پرداخت پاداش سومی دنیا انگار ناپدری بالای سر ماست

شمسایی با بیان اینکه در صورت ورود بازیکنان خارجی باکیفیت، بازیکنان داخلی کوشش می نمایند به آن صندلی برسند، به خبرنگاران گفت: هر بازیکن خارجی در فوتسال که به ایران آمد، دلاری نماند که به او پرداخت نگردد و دو بازیکن برزیلی گیتی پسند هم بدون حاشیه از این تیم جدا شدند. روزی که فدراسیون فوتبال در جوایز سالانه AFC جایزه ای نمی گرفت، فوتسال سردمدار فوتبال ایران بود و جایزه بهترین تیم و بهترین بازیکن فوتسال آسیا را به دست می آورد. هر چقدر که بچه های فوتسال پاداش می گیرند نوش جان شان، اما موقع پرداخت پاداش سومی دنیا انگار ناپدری بالای سر ماست. زمان موفقیت بلاشکن هستیم، اما وقتی فوتسال می خواهد جلو می رود، قانونی را که برای فوتبال وضع می گردد، برای فوتسال هم تصویب می نمایند.

تیم های دیگر از ما می ترسند، اما رسیدن به قله آسان نیست

سرمربی گیتی پسند اصفهان درخصوص کار سخت شاگردان ناظم الشریعه در مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا گفت: اگر ایران در 10 تورنمنت آسیایی شرکت کند، در هشت تورنمنت قهرمان می گردد و تنها در دو دوره روی اتفاقات شکست می خورد. از لحاظ نیروی انسانی شرایط خوبی داریم و تیم های دیگر هم از ما می ترسند، اما رسیدن به قله و افتخار آسان نیست. با این حال سوم دنیا هستیم و توقعات از فوتسال درست است.

پتانسیل فوتسال ایران از آسیا خیلی بالاتر است

شمسایی با بیان اینکه اکنون همه کشورها با کرونا روبرو هستند، توضیح داد: شنیدم چند بازیکن تیم های ملی کویت و ژاپن کرونا گرفته بودند و تمرینات آنها تعطیل شد. لیگ قهرمانان اروپا هم بدون تماشاگر برگزار گردید، اما کیفیت مسابقات اینقدر بالا بود که غیبت تماشاگران احساس نمی شد. من اصلاً نمی خواهم به آسیا فکر کنم، چون پتانسیل بازیکنان و مربیان ما خیلی از آسیا بالاتر است.

چند جلسه با جاوید داشتیم، اما مباحث اقتصادی ما همسو نیست

وی در خصوص جذب مهدی جاوید گفت: بازیکن بسیار بسیار خوبی به نام حمید احمدی داشتیم که یک هفته پیش از حضور من در گیتی پسند، به دلیل شرایط اقتصادی بهتر به مس سونگون رفت. جاوید ستاره ای بی بدیل در آسیا و دنیا است و خیلی دوست داریم او را جذب کنیم. ما با هم رفیق هستیم و بیش از سه، چهار جلسه با هم داشتیم، اما مباحث اقتصادی ما با یکدیگر همسو نیست و فعلاً نتوانستیم شرایط اقتصادی او را فراهم کنیم. ان شاءالله جاوید به جمع ما اضافه گردد، اما تا به امروز اتفاقی نیفتاده است.

کَل کَلی با مس سونگون نداریم

سرمربی گیتی پسند اصفهان درباره درگیری لفظی ایجاد شده میان اعضای این تیم با بازیکنان تیم فوتسال مس سونگون به خبرنگاران گفت: ما کل کلی با هم نداریم. علیرضا افضل رفیق صمیمی من است و هم تیمی و مربی من بوده است. زمانی که وارد گیتی پسند شدم، به او گفتم اگر قرار است بازیکنی انتخاب کنیم، بهتر است به هم یاری کنیم و اگر وارد جذب بازیکنی شدید، ما به دنبال آن بازیکن نباشیم؛ یا اینکه اگر بازیکنی را نخواست، ما آن بازیکن را جذب کنیم.

گیتی پسند به اندازه خودش شرایط اقتصادی خوبی دارد

شمسایی با بیان اینکه بعضی تیم ها در همه کشورها، بیشتر از سایرین برای رشته ای هزینه می نمایند، اعلام کرد: بعضی تیم ها همانطور که رئال مادرید و بارسلونا در اسپانیا بیشتر خرج می نمایند، مس سونگون و گیتی پسند از لحاظ اقتصادی شرایط بهتری نسبت به سایر تیم ها دارند. افضل از من ناراحت بود که با هم صحبت کردیم. گیتی پسند به اندازه خودش شرایط اقتصادی خوبی دارد و بر اساس همین اندازه جلو می رود. همانطور که باید هوای بازیکن را داشته باشیم، باید حافظ منافع باشگاه هم باشیم. وقتی ارزشی در جایی خرج می گردد، شما یک گام برمی دارید و نمی توانید 10 گام جلو بروید.

اگر من هم می توانستم، بازیکنان مس را جذب می کردم

وی با تمجید از مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر فوتسال بیان کرد: گام های ما به اندازه ای است که بتوانیم جلو برویم. به مدیران مس سونگون و علیرضا افضل که شاید از لحاظ اقتصادی از ما جلوتر بودند، تبریک می گویم. اگر من هم می توانستم، بازیکنان این تیم را جذب می کردم، اما آنها احتمالاً جیب شان پُرپول تر بوده است. البته این قانون دنیاست که هر بازیکنی به تیم دیگری می رود و ما با مدیران، بازیکنان و سرمربی مس سونگون، رقیب و رفیق هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 544

به "شمسایی: احتمال اتفاقات خطرناک در لیگ فوتسال وجود دارد، زمان پاداش، انگار ناپدری بالای سر ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمسایی: احتمال اتفاقات خطرناک در لیگ فوتسال وجود دارد، زمان پاداش، انگار ناپدری بالای سر ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید