خبرنگاران دفاع مشاور رییس جمهوری از اصل مذاکره

به گزارش تور انگلیس، تهران- خبرنگاران- مشاور رییس جمهوری اسلامی ایران در توییتی نکاتی را درباره دفاع از اصل مذاکره بیان نمود.

خبرنگاران دفاع مشاور رییس جمهوری از اصل مذاکره

در توییت های حمید ابوطالب آمده است: اندر دفاع ازاصلِ مذاکره تصویر موجود در ساحتِ سیاسی در مورد اصل مذاکره در سیاست خارجی، بر سه محور پایدار است.

وی ادامه داد: عدم اعتقاد به اصلِ مذاکره به دلیل هراس از شکست در مذاکره (85-92)؛ مذاکره اعتماد محور (92-96)؛ اعتقادبه اصل مذاکره به عنوان تنها راه رسیدن به منافع ملّی سه محور یاد شده است.

مشاور رییس جمهوری در ادامه نوشته است: اما درمذاکره اصیل باید پذیرفت که مذاکره تنها راه تأمین دائمی منافع ملّی است؛ هدف مذاکره، تأمین منافع ملّی و نه تغییر در خلق و خو است؛ مذاکره باید دارای استراتژی و به دور از اعتماد و اطمینان باشد؛ مذاکره برای تعامل متوازن است، حتّی برای بکارگیری سپرونیزه هم باید به مذاکره باور داشت.

ابوطالب در ادامه آورده است: مذاکره، ارتباطی به این که طرف مقابل کیست ندارد، این نادرست ترین برداشت از خودِ مذاکره است؛ اصل مذاکره با چگونگیِ انجام آن متفاوت است و نادرستیِ چگونگیِ انجام آن در مراحل مختلف به معنای نادرستیِ مذاکره نیست؛ بدون پذیرشِ اصل مذاکره، هیچ راهی برای خروج دائمی از بحران ها وجود ندارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 447

به "خبرنگاران دفاع مشاور رییس جمهوری از اصل مذاکره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دفاع مشاور رییس جمهوری از اصل مذاکره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید