خبرنگاران سازمان بهداشت جهانی آزمایش داروی مالاریا روی مبتلایان به کرونا را ازسر می گیرد

به گزارش تور انگلیس، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت یک هفته پس از متوقف کردن استفاده آزمایشی از داروی ضدمالاریا برای بیماران مبتلا به کرونا، اعلام نمود که آزمایش بالینی این دارو را از سر می گیرد.

خبرنگاران سازمان بهداشت جهانی آزمایش داروی مالاریا روی مبتلایان به کرونا را ازسر می گیرد

شبکه خبری سی ان بی سی گزارش داد تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در یک کنفرانس آنلاین در مقر این سازمان در ژنو، گفت که کارگروه اجرایی نظارت بر آزمایش بالینی هیدروکسی کلروکین، داروی ضدمالاریا، پس از آنالیز آزمایش های پیشین به این نتیجه رسیده که هیچ دلیلی برای توقف آزمایش بالینی این دارو وجود ندارد.

آدهانوم گفت که کارگروه اجرایی این توصیه را برای ازسرگیری آزمایش بالینی هیدروکسی کلروکین و همه شاخه های دیگر دارویی دریافت نموده و ادامه آزمایش را تایید نموده است.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت اوایل خرداد به تشکیل کارگروهی (موسوم به Solidarity Trial) برای کارآزمایی بالینی چهار دارو برای درمان کووید19،اشاره نمود و گفت که این سازمان استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین را در این آزمایش ها متوقف نموده است.

آدهانوم اضافه کرد که نشریه پزشکی معتبر لنست مطالعه ای را درباره تاثیر هیدروکسی کلروکین و کلروکین روی بیماران بستری مبتلا به کرونا منتشر کرد که حاکی از نرخ بالای مرگ در آنان در مقایسه با نرخ مورد انتظار بوده است.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت شرح داد که پس از انتشار این مطالعه، گروه اجرایی کارآزمایی بالینی این سازمان متشکل از 10 کشور از میان 35 کشور شرکت کننده در این کارگروه آزمایشی، تشکیل جلسه داده و تصمیم به بازنگری و تحلیل این موضوع گرفته اند.

گروه اجرایی کارآزمایی بالینی سازمان جهانی بهداشت همچنین تصمیم گرفته است که به صورت موقت استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین را در این آزمایش ها متوقف کند.

در گزارش نشریه لنست آمده است که در این تحقیقات نتایج استفاده از این داروها با ردگیری شرایط چهار گروه از بیماران، ارزیابی شد. گروه اول تنها با هیدروکسی کلروکین تحت درمان نهاده شدند، گروه دوم تنها با کلروکین تحت درمان نهاده شدند، دو گروه دیگر نیز با استفاده از این داروها به همراه آنتی بیوتیک تحت درمان نهاده شدند. یک گروه کنترل نیز تحت نظر نهاده شد که هیچ کدام از این داروها را مصرف نکردند.

براساس این گزارش، در خاتمه مطالعه حدود 9 درصد از اعضای گروه کنترل جان خود را از دست دادند. در گروه هایی که تنها با کلروکین یا هیدروکسی کلروکین تحت درمان نهاده شدند، به ترتیب 18 درصد و 16.4 درصد جان خود را از دست دادند.

در گروه هایی که داروها را به همراه آنتی بیوتیک دریافت کردند، شرایط بدتر بود. در واقع 22.8 درصد از گروهی که کلروکین و آنتی بیوتیک دریافت کردند و 23.8 درصد از اعضای گروهی که با هیدروکسی کلروکین و آنتی بیوتیک تحت درمان نهاده شدند، جان خود را از دست دادند.

به گفته محققان، نتایج این تحقیقات نشان می دهد مصرف کلروکین و هیدروکسی کلروکین نه تنها موجب بهبود بیماران مبتلا به کووید 19 نمی گردد، بلکه خطر ابتلا به مسائل قلبی و مرگ را نیز افزایش می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 393

به "خبرنگاران سازمان بهداشت جهانی آزمایش داروی مالاریا روی مبتلایان به کرونا را ازسر می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان بهداشت جهانی آزمایش داروی مالاریا روی مبتلایان به کرونا را ازسر می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید