خبرنگاران نظارت بر بازار و اصناف مازندران تشدید می گردد

به گزارش تور انگلیس، ساری - خبرنگاران - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت : با توجه به از سرگیری فعالیت صنوف کم خطر استان از فردا شنبه ، نظارت و بازرسی از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی شدت می گیرد و با مختلفان هم بشدت برخورد خواهد شد.

خبرنگاران نظارت بر بازار و اصناف مازندران تشدید می گردد

حسینقلی قوانلو روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد : با توجه به ابلاغیه جدید کشوری برای بازگشایی اصناف کم خطر آن هم با لحاظ کردن دستورالعمل های بهداشتی و قانونی این شرایط احتیاج به بازرسی و نظارت ها بیشتر دارد که برنامه ریزی لازم برای این کار صورت گرفته است.

وی ادامه داد : حدود 500 بازرس سازمان صنعت مازندران در ماه های اخیر با حجم زیاد کار برای بازرسی از صنوف روبرو بودند حتی در این میان تعدادی از بازرسان به بیماری کرونا مبتلا شدند که این مساله باعث فشار کاری بیشتر بر دیگر بازرسان شده بود .

رییس سازمان صنعت مازندران با اشاره به مصوبه ستاد پدافند زیستی مقابله با کرونای استان مبنی بر همکاری فرمانداری ها برای اختصاص بخشی از کارکنان به عنوان بازرس اصناف ، گفت : خوشبختانه با همکاری خوب فرمانداران در قرارگاه نظارت و بازرسی شهرستان ها تعدادی از کارکنان ادارات به عنوان بازرس معرفی و در اختیار ادارات صنعت شهرستان ها قرار گرفته اند و با ورود این نیروهای تازه نفس ، بازرسی مربوط به اجرای ابلاغیه های ملی برای کنترل اصناف و بازار به دقت نظارت می گردد .

قوانلو درباره نحوه فعالیت اصناف کم خطر مازندران هم شرح داد : مدیران این گروه از اصناف باید با ورود به سامانه وزارت بهداشت و ثبت اطلاعات و ارایه تعهد الکترونیکی ، کد فعالیت دریافت نمایند و فعالیت هر صنف هم بر اساس کد صادره مجاز است .

وی اضافه کرد : یکی از مواردی که از فردا در دستور کار بازرسان واقع شده است ، رویت کد دریافتی اصناف است و نداشتن این کد منجر به تذکر و پلمب واحد صنفی می گردد .

رییس سازمان صنعت مازندران با اشاره به اینکه پروتکل های بهداشتی هر صنف به صورت لوح فشرده در اختیار اتحادیه های مربوطه قرار گرفته است ، گفت : علاوه بر موارد قبلی همچون حفظ رعایت فاصله 2 متری میان خریدار و فروشنده ، موارد دیگری هم لحاظ شده است مانند نحوه فعالیت فروشگاههای کوچک که خریدار حق ورود به واحد صنفی را ندارد و فروشنده اقلام خواسته شده را جمع آوری نموده و در اختیار قرار می دهد.

مازندران بیش از 160 هزار واحد صنفی دارد که بنا به گفته رییس سازمان صنعت استان 75 درصد این صنوف کم خطر هستند.

اتاق اصناف ایران بنابر آن چه طرح فاصله گذاری هوش مند، نامیده فهرست شغل های پرخطر که تا اطلاع بعدی باید تعطیل باشند اعلام نموده که بجز این شغل ها، بقیه کسب وکارها در استان ها از 23فروردین و در تهران از 30فروردین می توانند باز باشند .

فروشگاه های عظیم و زنجیره ای به جز فروشگاه های سوپرمارکتی ها و بهداشتی فروش ها و شوینده فروش ها؛ پاساژ و مجتمع های تجاری و بازارهای مرکزی سقف دار؛ روزبازارها و نمایش گاهها، آرایشگاهها و سالن های زیبایی، آموزش گاه های رانندگی ، رستوران، اغذیه فروشی، طباخی و فست فود به جز رستوران ها و آشپزخانه های بیرون بر،مرکزهای بازی و تفریحی و گیم نت، باش گاه های ورزشی و بدن سازی، گرمابه، سونا و ماساژ، تالارهای پذیرایی و مراسم، قهوه خانه، چای خانه و تریا جز اصناف پرخطر معرفی گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 275

به "خبرنگاران نظارت بر بازار و اصناف مازندران تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بر بازار و اصناف مازندران تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید