دنیایی که با کرونا متوقف شده بود، در چه حالی است؟

به گزارش تور انگلیس، دو سال پیش بود که زمزمه های شیوع ویروسی ناشناخته از کشور چین به گوش مردم دنیا رسید. خیلی زود اما این زمزمه تبدیل به واقعیتی شد که خیلی از کشورهای دنیا با آن روبرو بودند اما نمی دانستند که چطور باید با آن سر کنند.

دنیایی که با کرونا متوقف شده بود، در چه حالی است؟

ویروس کرونا اگرچه در ابتدا ناشناخته بود و همین ویژگی آن باعث شد تا دنیا از حرکت و ادامه فعالیت باز بماند اما امروزه با مطالعات اجرا شده و واکسیناسیون عمومی در بیشتر کشورها شرایط کم و بیش به روال سابق بازگشته است و با گذشت زمان بیشتر و بیشتر به تصور کردن عصر پساکرونا نزدیک می شویم. بنابراین پس از دو سال ویرانگری که با غم و اندوه از دست دادن همراه بود، انتها توسعه واکسن، پنجره امید را مجددا به سوی جوامع مختلف باز کرده است.

گزارش حاضر خبرنگاران شامل مجموعه تصاویری است که شرایط دنیایی را نشان می دهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود و اکنون تاحدودی به روال سابق بازگشته است.

تصویری که در پایین تر مشاهده می کنید متعلق به فرانسیس کوکوروکو است که دکتری را پس از دریافت واکسن کرونا نشان می دهد.

درحالی که تصاویر گرفته شده از برخی نقاط دنیا نشان دهنده این است که شرایط به تازگی و به تدریج در حال بازگشت به روال سابق است، اما در کشورهای دیگری نظیر چین شرایط خیلی وقت است که تقریبا به روال سابق بازگشته و اغلب مردم در توریستی ترین نقطه شهر در حالی که ماسکی بر صورت ندارند در حال عکس گرفتن هستند.

تصویری که در پایین تر مشاهده می کنید، مربوط به تظاهرات مردم در مقابل پلی در ونیز است. این مردم که نسبت به طولانی شدن محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعتراض دارند، در تظاهراتی در پی کاهش محدودیت های فعالیت های تجاری، از جمله رستوران ها تجمع کرده اند و البته همگی ماسک بر صورت دارند.

اما عکسی که در پایین تر مشاهده می کنید، کمی با عکس های بالا متفاوت و مربوط به اوایل شیوع ویروس کرونا در کشور آمریکا است. این کشور با ثبت یکی از بالاترین میزان مرگ و میر در اثر ابتلاء به این ویروس، در دوره ای تبدیل به کانون مرگ و میر شده بود. کایل ادواردز که در طول موج اول وظیفه انتقال اجساد را به سردخانه های موقت خارج از شهر برعهده داشت، درباره تجربه خود چنین گفته است: در 18سالی که در اینجا کار می کردم، هرگز مجبور نشدم تا این حد از سردخانه بازدید کنم.

اگرچه کشور آمریکا با ثبت بیشترین آمار ابتلای روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا تبدیل به مرکز این بیماری همه گیر شده بود، اما توسعه واکسن در این کشور نهایتا باعث شد تا خیلی از فعالیت های سابق مجددا ادامه پیدا کند از جمله آموزش.

در تصویری که پایین تر مشاهده می کنید، سپرهای پلاستیکی دور تا دور میز را احاطه کرده اند و دختر بچه ای با آرام تر شدن موج شیوع ویروس کرونا، در مدرسه حضور پیدا کرده است.

تصویر بعدی پسری را نشان می دهد که علی رغم حضور در وسیله حمل و نقل عمومی ماسک خود را فراموش کرده و با تی شرت صورتش را می پوشاند.

زمان ناگهان مرا تغییر داد. شخصی که من در اواسط ماه مارس بودم، در انتها کاملا به یک فرد دیگر تبدیل شد. من دیگر آدمی نیستم که فوتبال بازی می کرد، به سینما می رفت و عادت های روزمره را زیرپا می گذاشت و دیر به خانه می آمد. حالا اما این اتفاقات هرگز نمی افتد زیرا من کاملا در خانه هستم و متوجه شدم که نه تنها من بلکه کل نژاد بشر نیز به این شرایط گرفتار شده است. زمانی که قرنطینه تحمیل شد، تنها دوست من دوربینم بود زیرا حامل کووید نبود. بنابراین من شروع به بیان شرایط فعلی از طریق آن کردم.

جملات بالا بخشی از اظهارات عکاسی است که آثار او را در پایین تر مشاهده می کنید. این آثار که شرایط کشور هند را در زمان شیوع ویروس کرونا نشان می دهد، در سال 2021 به ثبت رسیده است و ابعاد مختلفی از شیوع این ویروس را در کشور هند به مخاطب نشان می دهد.

تصاویر این گزارش از سایت های مختلفی مثل outlookindia.com و covidphotomuseum.org برداشته شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1250

به "دنیایی که با کرونا متوقف شده بود، در چه حالی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیایی که با کرونا متوقف شده بود، در چه حالی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید