رئیس اجرایی افغانستان: کوشش های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد

به گزارش تور انگلیس، رئیس اجرایی دولت افغانستان با تاکید بر ضرورت فراگیر بودن کوشش های صلح گفت که این فرایند نباید در انحصار نهاد و یا گروه خاصی باشد.

رئیس اجرایی افغانستان: کوشش های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد

به گزارش دفتر منطقه ای تور انگلیس، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان به همراه اعضای رهبری تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل و ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان ملاقات کرد.

دفتر ریاست اجرایی افغانستان با انتشار بیانیه ای گفت که در این ملاقات عبدالله تاکید نمود که صلح از خواسته ها و نیازهای اصلی دولت و مردم این کشور است.

در حالی که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تاکید دارد که همه فعالیت های صلح در محور وزارت دولت در امور صلح انجام شود، عبدالله بار دیگر توضیح داد که صلح و کوشش های صلح نباید در انحصار هیچ نهاد و گروهی باشد.

وی اضافه کرد که به قضیه صلح باید بطور فراگیر و همه جانبه برخورد شود و تمام جریان های سیاسی، شخصیت های ملی، زنان و نهادهای جامعه مدنی کشور در مذاکرات صلح حضور داشته باشند و نظریات و دیدگاه های آن ها در این زمینه در نظر گرفته شود.

خلیلزاد نیز تاکید نمود که هیئت مذاکره کننده افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان باید فراگیر باشد و از همه جهت ها در افغانستان نمایندگی کند.

نماینده ویژه آمریکا پیش از این نیز در ملاقات با غنی گفته بود که پس از گفت وگوهای اخیرش با طالبان منتظر پاسخ این گروه برای آتش بس و یا کاهش قابل ملاحظه و پایدار خشونت است و تاکید نمود که این پاسخ باید مورد قبول مردم افغانستان و نیز دولت آمریکا باشد .

خلیلزاد همچنین گفته بود که در گفت وگو با طالبان پیشرفت قابل ملاحظه ای صورت نگرفته و دو طرف هنوز به نتیجه نرسیده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 135

به "رئیس اجرایی افغانستان: کوشش های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اجرایی افغانستان: کوشش های صلح نباید در انحصار نهاد و یا گروهی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید