شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از شناسایی 22 مورد دام از جمله گاو و گوسفند مبتلا به تب برفکی در استان اطلاع داد و گفت: وجود این تعداد دام مبتلا یک فرایند طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید

امیرحسین بهداد در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در گذشته با کمبود واکسن تب برفکی دام ها در استان روبرو بودیم اما با تمهیدات اداره کل دامپزشکی استان، دام ها به صورت قطره چکانی و قابل قبولی واکسیناسیون شدند.

وی اضافه کرد: از پنج روز گذشته نیز واکسن های موردنیاز تامین شده و اکنون دامداران باید سریعا اقدام به واکسیناسیون نمایند.

وی با اشاره به شناسایی موارد تب برفکی در استان، متذکر شد: تب برفکی، بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و خطری برای انسان ندارد اما به علت میزان بالای واگیری، اگر کنترل نشود، سرمایه های دامی را با خطر شدید تلفات روبرو می نماید.

بهداد ادامه داد: واکسیناسیون تب برفکی سال هاست که در ازای دریافت مبلغی انجام می گیرد و به همین دلیل بعضی بهره برداران رغبتی برای این کار ندارند اما از بهره برداران تقاضا داریم که بخاطر مبلغ ناچیز سرمایه دامی را به خطر نیاندازند و هرچه سریعتر دام های خود را واکسیناسیون نمایند.

وی گفت: افزایش آگاهی دامداران، اقدام به قرنطینه و رعایت مسائل بهداشتی در دامداری ها، تامین واکسن موردنیاز و تعطیلی میادین فروش دام زنده موجب جلوگیری از گسترش این بیماری و مسائل حاد تب برفکی در استان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 419

به "شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید