شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی از شناسایی 22 مورد دام از جمله گاو و گوسفند مبتلا به تب برفکی در استان اطلاع داد و گفت: وجود این تعداد دام مبتلا یک فرایند طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید

امیرحسین بهداد در گفت وگو با تور انگلیس، اظهار کرد: در گذشته با کمبود واکسن تب برفکی دام ها در استان روبرو بودیم اما با تمهیدات اداره کل دامپزشکی استان، دام ها به صورت قطره چکانی و قابل قبولی واکسیناسیون شدند.

وی اضافه کرد: از پنج روز گذشته نیز واکسن های موردنیاز تامین شده و اکنون دامداران باید سریعا اقدام به واکسیناسیون نمایند.

وی با اشاره به شناسایی موارد تب برفکی در استان، متذکر شد: تب برفکی، بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و خطری برای انسان ندارد اما به علت میزان بالای واگیری، اگر کنترل نشود، سرمایه های دامی را با خطر شدید تلفات روبرو می نماید.

بهداد ادامه داد: واکسیناسیون تب برفکی سال هاست که در ازای دریافت مبلغی انجام می گیرد و به همین دلیل بعضی بهره برداران رغبتی برای این کار ندارند اما از بهره برداران تقاضا داریم که بخاطر مبلغ ناچیز سرمایه دامی را به خطر نیاندازند و هرچه سریعتر دام های خود را واکسیناسیون نمایند.

وی گفت: افزایش آگاهی دامداران، اقدام به قرنطینه و رعایت مسائل بهداشتی در دامداری ها، تامین واکسن موردنیاز و تعطیلی میادین فروش دام زنده موجب جلوگیری از گسترش این بیماری و مسائل حاد تب برفکی در استان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 419

به "شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 22 راس دام مبتلا به تب برفکی در آذربایجان شرقی، دام ها را هرچه سریعتر واکسیناسیون کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید