عربستان، تشکیل یگان امنیتی جدید برای محاصره مخالفان آل سعود

به گزارش تور انگلیس، بعضی منابع از اقدام جدید آل سعود مبنی بر ایجاد یک واحد امنیتی برای تشدید سرکوب گری و محاصره مخالفان خبر دادند.

عربستان، تشکیل یگان امنیتی جدید برای محاصره مخالفان آل سعود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، یک منبع سعودی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی یک واحد امنیتی جدید ایجاد نموده است تا نفوذ مخالفان در خارج از عربستان را کنترل کند.

این منبع به وب سایت سعودی لیکس اظهار داشت که یک واحد امنیتی جدید در چارچوب دستگاه امنیتی دولت، که مستقیماً به بن سلمان وابسته است، تأسیس شده است.

این منبع توضیح داد: هدف از تشکیل این واحد امنیتی آن است که همه کسانی را که از داخل عربستان با مخالفان خارج از کشور ارتباط برقرار می نمایند تحت تعقیب قرار دهد و از هرگونه فعالیت آنها جلوگیری کند.

بر اساس گزارش این منبع، بن سلمان از نفوذ روزافزون مخالفان در خارج و تهدید جدی که حکومت استبدادی او را تهدید می نماید، عمیقاً ترسیده است.

همان منبع تأکید کرد که بن سلمان از همه روشهای نظارت و جاسوسی برای محاصره نفوذ مخالفان و روابط آنها در داخل عربستان استفاده می نماید.

مقامات سعودی اخیراً 12 نفر از فعالان سعودی را بازداشت کردند. سعید بن ناصر الغامدی، دانشگاهی مخالف سعودی تأکید کرد که کمپین جدید مقامات سعودی بسیاری از فعالان را به دلیل فعالیت های حقوق بشر و ارتباط آنها با فعالان خارج از کشور هدف قرار داده است.

الغامدی تأکید کرد که مقامات سعودی در تلاشند شایعه ای درباره ارتباطات این فعالان با فعالان خارجی منتشر نمایند، اتهاماتی که معمولاً طی سال های گذشته تکرار شده است.

وی در ادامه اضافه نمود: تعداد کسانی که با فعالان سعودی خود در خارج از کشور ارتباط برقرار می نمایند بیش از تصور مقامات سعودی است.

فعالان و مخالفان سعودی در خارج از عربستان سپتامبر گذشته، یک حزب سیاسی مخالف با نام حزب التجمع الوطنی برای به چالش کشیدن سرکوب شدید مخالفان در عربستان تأسیس کردند. این حزب اولین بلوک سیاسی عمومی است که در زمان سلطنت سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و پسرش محمد بن سلمان علیه مقامات سعودی تشکیل شد. هدف از تشکیل این حزب تغییر نظام پادشاهی در این کشور و جایگزین کردن آن با یک حکومت مردم سالار و دموکراتیک است.

دهها فعال و سیاستمدار سعودی تبعید شدند، اما مقامات سعودی آنها و خانواده های آنها را حتی در خارج از کشور تحت تعقیب قرار می دهند و هرگونه ارتباط با آنها را ممنوع می نمایند.

عربستان پرونده سیاهی در مقوله حقوق بشر دارد و در طول سالهای گذشته گزارش های متعددی از اعدام های فراقانونی، شکنجه، بازداشت های خودسرانه، ناپدید شدن قهری، بازداشت فعالان سیاسی و حقوق بشری و سرکوب خواسته های مشروع اقلیت های دینی در داخل عربستان به بیرون درز نموده است. هیچ یک از اقشار جامعه سعودی نمی توانند از کمپین بازداشت و سایر مجازات های رژیم آل سعود تحت حکمرانی ملک سلمان و پسرش در امان باشند. سرکوب گری در عربستان تشدید شده است به ویژه اینکه مقامات عربستان بسترسازی های لازم جهت جاسوسی از مخالفان در داخل و خارج کشور را به روش های مختلف از جمله در فضای مجازی و ایجاد نهادهای جدید برای جاسوسی فراهم نموده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1046

به "عربستان، تشکیل یگان امنیتی جدید برای محاصره مخالفان آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، تشکیل یگان امنیتی جدید برای محاصره مخالفان آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید