یونان صدها مرزبان در مرز با ترکیه مستقر می نماید

به گزارش تور انگلیس، مقامات ارشد یونان از اعزام صدها مرزبان برای استقرار در نقاط مرزی با ترکیه جهت مواجهه احتمالی با موج جدید پناهجویانی که قصد عزیمت به اروپا را دارند، خبر دادند.

یونان صدها مرزبان در مرز با ترکیه مستقر می نماید

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل تور انگلیس، یونان میخواهد برای تقویت خطوط مرزی با ترکیه و مواجهه با هجوم محتمل موج دیگیر از پناهجویان به کشورش، صدها مرزبان را در مرزهای خود با ترکیه مستقر کند.

به نوشته وبگاه العربی سخنگوی پلیس یونان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت که 400 پلیس یونانی به مرز آبی اوروس در شمال شرقی این کشور با ترکیه اعزام میشوند. این تصمیم تازه یونان بعد از هشدار وزیر خارجه ترکیه در زمینه مواجهه با موج دیگر پناهجویان برای حضور در کشورهای اروپایی هنگام برطرف مقررات دوره کرونا اتخاذ شد.

این در حالی است که مرزهای دو کشور در ماه اسفند گذشته شاهد ناآرامی هایی بود. دولت ترکیه در آن برهه گفت که دیگر محدودیتی برای عبور پناهجویان از مرزهای کشورش جهت رفتن به اروپا در نظر نمیگیرد. در آن برهه بعضی از تیراندازی مرزبانان یونانی به سوی پناهچویان با استفاده از گلوله های پلاستیکی و گازهای اشک آور خبر دادند.

به نوشته العربی، اینک ده ها هزار پناهجو در مراکز مختلف در یونان نگهداری می شوند. روز سه شنبه نیز وزیر دفاع یونان گفت که نسبت به بعضی فشارهای مجدد در مرزهای کشورش اشراف دارد. وزیر خارجه یونان نیز به تازگی در پاسخ به مقامات ترکیه گفت: حصار کشی مرزی را ادامه خواهیم داد. این وظیفه قانونی ماست که از خاک یونان محافظت کنیم.

با وجود اینکه تعداد پناهجویان در اتحادیه اروپا، به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش یافته ، اما طبق پیش بینی یکی از نهاد های اروپایی، جمعیت پناهجویان در این بلوک در آینده می تواند افزایش یابد.

دفتر پشتیبانی پناهندگی اروپا گفته است تعطیلی های مربوط به ویروس کرونا، موجب کاهش تعداد پناهجویانی شده که می توانستند قبلاً به اروپا سفر نمایند، اما اگر این بیماری موجب نابسامانی و ایجاد مسائل در غرب آسیا و شمال آفریقا گردد، می تواند موج عظیمی از پناهجویان را در آینده به سمت اروپا سرازیر کند. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 296

به "یونان صدها مرزبان در مرز با ترکیه مستقر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان صدها مرزبان در مرز با ترکیه مستقر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید