عرضه آفت کشی که هیچ به جای مانده سمی روی محصولات کشاورزی ندارد

به گزارش تور انگلیس، شرکت کلین کراپ سلوشنز با استفاده از میسل، آفت کشی به بازار عرضه نموده که علاوه بر برطرف مسائل آفات گیاهی، به رشد بهتر گیاه نیز یاری می نماید. این فرمولاسیون نانویی هیچ به جای مانده سمی روی محصولات کشاورزی ندارد.

عرضه آفت کشی که هیچ به جای مانده سمی روی محصولات کشاورزی ندارد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، راندال رینی، مالک شرکت کلین کراپ سلوشنز (Clean Crop Solutions)، پیش از راه اندازی این شرکت، بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت کشاورزی داشته و این سابقه طولانی رینی را بر آن داشت که شرکت کلین کراپ سلوشنز را تاسیس کند.

شرکت کلین کراپ سلوشنز در پی استفاده از فناوری نانو برای توسعه صنعت کشاورزی در سراسر دنیا است. این شرکت محصولی دارد که به عنوان نرم نماینده خاک، حشره کش، میکروب کش، قارچ کش، لاروکش عمل می کند. بعلاوه محصول نانویی این شرکت برای مقابله با کپک، پوسیدگی ریشه و آفات قابل استفاده است.

رانی می گوید: صنعت کشاورزی در سرتاسر دنیا در حال رشد است و بیشتر محصولات زراعی دارای آفت کش ها، حشره کش ها و به جای مانده های قارچ کش هستند. محلول های شرکت کلین کراپ سلوشنز یک فرمول با ارزش ایمن و اثبات شده برای جایگزینی سمی ترین آفت کش ها، حشره کش ها یا قارچ کش ها ارائه می دهد و راه حلی برای مواد شیمیایی سمی کنترل محصولات است که امروزه استفاده می گردد.

این فرمولاسیون نانویی روی همه نوع محصولات کشاورزی از گوجه فرنگی گرفته تا فلفل و هندوانه استفاده می گردد و برای هر گیاه کشاورزی ایمن است.

فرمولاسیون نانویی شرکت کلین کراپ سلوشنز با موفقیت بر روی پژمردگی فوزاریوم، بوتریتیس، کپک پودری سفید، کپک، قارچ، باکتری، مگس سفید، شته ها، کنه ها و سایر مسائل مربوط به لارو حشرات و پشه استفاده شده است. رانی می افزاید: پس از استفاده مداوم از این محصول، مشکل به طور موثر رفع می گردد.

شرکت کلین کراپ سلوشنز هیچ گونه به جامانده سمی روی محصولات باقی نمی گذارد و برای انسان، حیوانات خانگی و محیط زیست بی خطر است.

به علاوه، هنگامی که در رژیم آبیاری/مه پاشی منظم استفاده گردد، محلول های شرکت کلین کراپ سلوشنز باعث افزایش سطح قند داخلی گیاه می گردد و مقاومت موثر طبیعی در برابر آفات و بیماری ها را برای گیاه فراهم می کند. این محصول نانویی به سیستم های آبیاری یا نازل های اسپری آسیبی نمی رساند، در واقع آن ها را هم تمیز نگه می دارد.

این محصول از ترکیبات گیاهی طبیعی ساخته شده است که در فهرست محصولات غذایی GRAS و EAFUS مورد تایید FDA واقع شده است.

رانی شرح می دهد که محلول های شرکت کلین کراپ سلوشنز یک کلوئید است. این بدان معناست که عملکرد فیزیکی نیز در فرآیند دارد که با کاهش شدید کشش سطحی آب و محلول های غذایی گیاه، تحرک مواد مغذی را در محصولات بهبود می بخشد.

وی می گوید: کلوئید محلولی است که دارای ذراتی با قطر بین یک تا 1000 نانومتر است، اما همچنان می تواند به طور مساوی در داخل محلول توزیع گردد. این موضوع به پراکندگی کلوئیدی معروف است. مواد پراکنده می مانند و در ته ظرف ته نشین نمی شوند.

از آنجایی که این محصولات فاقد سیلیکات، نیترات، یا عناصر هیدروکربنی یا فسفات هستند، هیچ اثر منفی بر محیط ندارد. رانی گفت: در این محصول از نانوساختار هایی به نام میسل استفاده شده که به همراه نوعی سورفاکتانت به کار می رود. این مواد میکروسکوپی آنقدر کوچک هستند که با میکروسکوپ قابل مشاهده نیستند. به همین علت است که این محصول بسیار خوب کار می کند.

میسل ها ذرات بسیار کوچکی هستند که دارای بار الکتریکی بوده و درست مانند آهن ربا های مخالف وقتی با آب مخلوط می شوند، یکدیگر را دفع می نمایند.

رانی گفت: این ویژگی باعث نفوذ آسان محلول های شرکت کلین کراپ سلوشنز در داخل غشا های گیاهی و محصول می گردد. زمانی که محصول راه خود را در خاک طی می کند و به ریشه های گیاه می رود، به محافظت از گیاه یاری می کند و به فعال شدن سیستم ایمنی طبیعی گیاهان یاری می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1310

به "عرضه آفت کشی که هیچ به جای مانده سمی روی محصولات کشاورزی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه آفت کشی که هیچ به جای مانده سمی روی محصولات کشاورزی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید