قابلیت تازه گوگل مپ که خبرساز شد!

به گزارش تور انگلیس، دیجیاتو نوشت: اواخر سال 2021 بود که گوگل قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن گوگل مپ خود اضافه کرد.

قابلیت تازه گوگل مپ که خبرساز شد!

اواخر سال 2021 بود که گوگل قابلیت نوی را به اپلیکیشن گوگل مپ خود افزود. با کمک این قابلیت، رانندگان می توانند در کنار سریع ترین مسیر تا مقصد، مسیری را که باعث تولید کمترین میزان آلایندگی می شود، انتخاب کنند. حالا گوگل آماری منتشر کرده که نشان می دهد از آن تاریخ تا به امروز، این قابلیت از ورود 1.2 میلیون تن دی اکسید کربن به جو، جلوگیری کرده است.

برای درک بهتر باید گفت این میزان کاهش دی اکسید کربن مشابه حذف یا عدم تردد 250 هزار خودروی درون سوز در جاده ها و خیابان ها به مدت یکسال است. در تحقق این آمار رانندگان نیز نقش مهمی دارند، چرا که آنها انتخاب کرده اند از مسیری سبزتر به مقصد خود برسند.

قابلیت نو گوگل برای کمک به محیط زیست، ابتدا در آمریکا در دسترس قرار گرفت. اما حالا کاربران گوگل مپ در کشورهای دیگری مثل کانادا، مصر و 40 کشور اروپایی می توانند از این قابلیت استفاده کنند. بد نیست اشاره کنیم این قابلیت با کمک یادگیری ماشینی، مسیری را که کمترین مصرف سوخت را دارد، به راننده پیشنهاد می کند.

امکان انتخاب نوع پیشرانه خودرو در گوگل مپ

نکته جالب اینکه رانندگان می توانند نوع پیشرانه خودروی خود را از بین گزینه های بنزینی، دیزلی، هیبریدی و برقی انتخاب کنند. در این حالت الگوریتم های اپلیکیشن گوگل مپ بهینه تر عمل خواهند کرد. برای مثال در این الگوریتم ها تعریف شده که موتورهای دیزلی هنگام حرکت در سرعت های اتوبانی کمترین آلایندگی را دارند و پیشرانه های هیبریدی در سرعت های پایین بهینه تر هستند.

اپلیکیشن گوگل مپ قابلیت های ویژه ای برای خودروهای برقی و هیبریدی شارژی دارد. این اپلیکیشن اطلاعاتی کاربردی از قبیل مکان ایستگاه های شارژ، نوع پورت و تعداد پورت های آزاد و سرعت شارژ را نمایش می دهد.

جلوگیری از تولید 1.2 میلیون تن دی اکسید کربن یک دستاورد بزرگ محسوب می شود. اما این رقم در مقایسه با میزان دی اکسید کربنی که فعالیت های گوگل آزاد کرده، خیلی کمتر است. بر اساس آخرین گزارش های مربوط به مسائل محیط زیستی خود گوگل، در سال 2022 این کمپانی 10 میلیون تن دی اکسید کربن وارد جو زمین کرده است. چنین رقمی معادل آلودگی ناشی از فعالیت 25 نیروگاه گازی است.

بر اساس برنامه ریزی های گوگل، میزان آلایندگی این شرکت تا سال 2030 باید به نصف رقم کنونی برسد. در سال 2018 این غول اینترنتی، 13.6 میلیون تن دی اکسید کربن وارد جو کرده؛ با مقایسه این رقم با تازه ترین آمار، به نظر می رسد شتاب پیشرفت گوگل در زمینه کاهش آلایندگی خیلی بالا نیست.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مرداد 1402 بروزرسانی: 12 مرداد 1402 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1625

به "قابلیت تازه گوگل مپ که خبرساز شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت تازه گوگل مپ که خبرساز شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید