مخبر: ارز 4200 دارو حذف نمی گردد

به گزارش تور انگلیس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ای با اعضای سندیکای داروی انسانی گفت: تامین و فراوری 97 درصد از داروی مورد احتیاج کشور به وسیله صنایع داروسازی مایه افتخار برای این بخش صنعت کشور است و انتظار داریم با حل مسائل و همفکری و همکاری دولت و صنایع داروسازی 3 درصد مابقی احتیاج های کشور در زمینه دارو به ویژه بیماران صعب العلاج در کشور تهیه و فراوری گردد.

مخبر: ارز 4200 دارو حذف نمی گردد

به گزارش تسنیم، وی توجه به موضوع سلامت و بهداشت مردم را جزو سیاست های راهبردی دولت سیزدهم دانست و تاکید نمود: دولت و وزارت بهداشت در کنار صنعت پرافتخار داروسازی است تا دارو با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور توضیح داد: دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی آن است که صنعت داروسازی کشور با برطرف مسائل با قوت به کار خود ادامه دهد و با بروزرسانی تکنولوژی و تجهیزات در جهت سلامت مردم گام های موثری بردارد.

مخبر هرگونه هزینه برای تامین سلامت و بهداشت مردم را وظیفه ذاتی دولت و یک سرمایه گذاری بلندمدت برای آینده کشور دانست و ادامه داد: سه رأس مثلث صنعت داروسازی، شرکت های بیمه و وزارت بهداشت باید با همفکری، همکاری و هماهنگی یکدیگر در جهت کاهش مسائل مردم و حمایت از آن ها در حوزه تامین دارو و حفظ سلامت جامعه حرکت نمایند.

وی با اشاره به بعضی از مسائل پیش آمده در روز های گذشته برای تامین داروی بعضی از بیماران در کشور توضیح داد: قابل قبول نیست که با وجود چنین صنعت داروسازی قوی و قدیمی در کشور مسائل این چنینی برای بعضی از بیماران بوجود آید.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: تجربه تامین 150 میلیون دوز واکسن ظرف دو ماه نشانگر این مهم است که بخش درمان و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران توانایی دارد تمام احتیاجات و نیازمندی های مردم در این بخش را تامین کند.

مخبر گفت: از صنعت داروسازی کشور انتظار داریم تا با مدیریت قیمت گذاری و همکاری وزارت بهداشت شرایط دارو در کشور به گونه ای اداره گردد که مردم برای تامین دارو در داروخانه ها دچار مشکل نشوند.

وی از داروسازان بزرگ کشور خواست به عنوان بازوی دولت و وزارت بهداشت راهکارها، پیشنهاد ها و برنامه جامع عملیاتی خود را برای توسعه صنعت دارو هر چه زودتر ارائه دهند.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه در مورد بعضی شایعات مطرح شده در زمینه حذف ارز ترجیحی 4200 تومانی به بخش دارو تاکید نمود: آزادسازی ارز ترجیحی برای بخش دارو نه در کوتاه مدت و نه در بلندمدت به هیچ وجه در دولت مطرح نیست و انتظار می رود صنایع داروسازی با قیمت گذاری مناسب به برطرف نیازمندی های دارویی کشور یاری نمایند.

بعلاوه در این جلسه اعضای سندیکای داروی انسانی به طرح مطالبات، نگرانی ها، دغدغه ها و پیشنهادات و نقدها خود در زمینه های مختلف به ویژه لزوم نوسازی و بازسازی صنعت داروی کشور، یاری به کارخانه های داروسازی برای سرمایه گذاری های نو در بخش خرید تجهیزات و ماشین آلات و ورود تکنولوژی های روز جهان، دقیق شدن فرانشیز بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان ها، جلوگیری از فساد و توزیع ناعادلانه ارز ترجیحی در بخش دارو، اصلاح قانون مواد خوراکی و آشامیدنی و بعلاوه اساسنامه سازمان غذا و دارو پرداختند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1393

به "مخبر: ارز 4200 دارو حذف نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخبر: ارز 4200 دارو حذف نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید