مقایسه پورشه تایکان و تسلا مدل اس

به گزارش تور انگلیس، در این مطلب قصد داریم دو خودروی هم سگمنت پورشه تایکان و تسلا مدل اس را پیش روی یکدیگر قرار دهیم و نقاط ضعف و قوت شان را بررسی کنیم.

مقایسه پورشه تایکان و تسلا مدل اس

به گزارش خبرنگاران؛ پورشه تایکان خودرویی جالب است، اما آیا بهتر از تسلا است؟. این سوالی است که بیشتر طرفداران خودروهای پورشه و تسلا می پرسند. پورشه تایکان دومین خودرو EV آلمانی است. در طرف مقابل تسلا، از جمله خودروهایی است که بیشتر مردم در مورد آن سوال دارند.

مدل S: مدل S اولین طرح تسلا بود که از سال 2012 وارد بازار شد و اندکی در داخل آن تغییر کرد. چرمی که جایگاه ها و فرمان را پوشانده است از جنس بسیار خوبی است. از طرف دیگر، جایگاه ها نسبت به تایکان راحت تر هستند. وقتی در جاده پر پیچ و خم هستیم، به خوبی سرنشینان را نگه می دارد و احساس امنیت دارند. گرمکن جایگاه های جلو و عقب استاندارد هستند، اما تهویه در دسترس نیست.

هر دو خودرو با سقف های شیشه ای بزرگ عرضه می شوند، اما در های عقب تسلا مقدار واقعی بزرگسالان هستند. پس از ورود، سرنشینان جایگاه عقب می توانند پا های خود را دراز کنند و فضای سر نیز بهتر است. فضای ذخیره سازی بیشتری در صندوق عقب مدل S نسبت به تایکان وجود دارد.

تایکان: پورشه نسبت به تسلا اسپرت تر است. تایکان دارای سه صفحه نمایش است که سه مورد از آن ها استاندارد هستند، از صفحه ابزار شیشه ای منحنی گرفته تا دوتایی که در مرکز داشبورد قرار گرفته است. صفحه نمایش چهارمی جزو اختیاری است و فضای مستقیم جلوتر از سرنشین جلو را پر می کند.

سوار شدن در ردیف عقب تایکان بسیار سخت تر از تسلا است. دیافراگم درب برای یک نفر کوچکتر است، در حالی که آن خط سقف تهاجمی به فضای سر می خورد.

مدل S: خوب یا بد، تقریباً همه چیز هایی که مدل S ارائه می دهد در صفحه لمسی اصلی موجود است. تغییر تنظیمات سریع و بدون دردسر است. سیستم ناوبری داخلی نیز بسیار کاربردی است، که بسیار بهتر از رقیب دیگر است، زیرا مدل S به Android Auto یا Apple CarPlay دسترسی ندارد.

تایکان: تایکان رویکرد متفاوتی نسبت به فناوری پیشرفته دارد چرا که دارای چهار صفحه نمایش داخلی است. پانل منحنی جلوی راننده بسیار چشمگیر است و مهم نیست چگونه تنظیمات آن را تنظیم کنید. صفحه نمایش سرنشین نیز کاربرد محدودی دارد. این اساساً نسخه ای از پانل مرکزی است.

سایر امکانات اختیاری معمولاً در تایکان مفیدتر هستند، جایگاه های گرم شده، کروز کنترل تطبیقی از جمله موارد اختیاری است که باید بابت آنها 2050 دلار پرداخت. بسته پریمیوم شامل دوربین دید فراگیر نیز می شود. سیستم دوربین تایکان به مقدار تسلا مشهود نیست.

مدل S: این مدل S خاص، خروجی 483 اسب بخاری و گشتاور 487 پوند فوت دارد و قادر است در 4.1 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد.در بزرگراه، مدل S به لطف سیستم تعلیق بادی استاندارد، یک بسیار راحت است. در حالی که یک سواری دلپذیر را به ارمغان می آورد، اما صدای باد و جاده در آن احساس می شود.

تایکان: تایکان دارای یک جفت موتور الکتریکی 482 اسب بخار و حداکثر 479 پوند فوت گشتاوری است که در حین حرکت تولید می کند. تایکان در پیچ ها فوق العاده عمل می کند، اما همچنین یک رزمناو بسیار عالی است. سر و صدای بیرون در آن بسیار کمتر از مدل S است که احتمالاً به دلیل شکل لغزنده تایکان است. سیستم تعلیق بادی به طور قابل ملاحظه ای محکم تر است، اما هر گونه بی نظمی در جاده را برطرف می کند.

مدل S: قیمت تسلا مدل های Plaid و Plaid+ به ترتیب از 121190 دلار (159990 دلار کانادا) و 141190 دلار (189990 دلار کانادا) شروع می شوند.

تایکان: تایکان 4S با قیمت 105150 دلار در آمریکا و 120900 دلار در کانادا، هر دو با احتساب مقصد، قیمت دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1294

به "مقایسه پورشه تایکان و تسلا مدل اس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه پورشه تایکان و تسلا مدل اس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید