هیجان انگیزترین مسابقات اسکی در دنیا را کجا تجربه کنیم؟

به گزارش تور انگلیس، فرقی نمی کند در اسکی در پی سرعت باشید یا طی مسافت ، حتی مهم نیست اگر به فعالیت های عجیب علاقه دارید؛ در هر صورت مطمئن باشید در گوشه ای از دنیا، یک مسابقه اسکی برای سلیقه شما وجود خواهد داشت.

هیجان انگیزترین مسابقات اسکی در دنیا را کجا تجربه کنیم؟

اسکی یکی از ورزش های قدیمی و محبوب به خصوص در منطقه ها سردسیری است. هرچند شاخه های جدیدتر این ورزش مانند اسکی روی چمن، امکان اسکی را در منطقه ها گرراستا نیز میسر نموده اند؛ اما اسکی روی تپه های سفید و زمین های پوشیده در برف، هنوز بیشترین هوادار را به خود اختصاص می دهد. به همین علت، پیست های اسکی همواره در رقابت با یکدیگر هستند و با برگزاری مسابقاتی متفاوت، در جذب مشتریان با سلایق متفاوت و حتی گاه عجیب می کوشند.

مسابقه دوچرخه سواری در کوهستان برفی

دوچرخه سواری از ارتفاع 3500 متری در دامنه برفی کوه تا ارتفاع 1800متری، سخت و چالش برانگیز به نظر می رسد؛ اما این راستا برای دوچرخه سواران حرفه ای که هر آوریل در سیس فا سوئیس جمع می شوند، چندان مشکل نیست.

این مسابقه در سراشیبی تند کوه برفی و در ارتفاعات بالا صورت می گیرد و از آنجا که ساعت شروع آن 7:15 صبح است، مطمئنا زمین های برفی تا حدی یخ زده نیز خواهند بود.

اگر دوست دارید به تماشای این دوچرخه سواری مهیج بروید، حتما باید صبح زود در محل حاضر باشید؛ چراکه دوچرخه سواران بعد از شروع مسابقه، در عرض 8 دقیقه به انتهای راستا خواهند رسید.

مسابقات های فایو در وربیر

عقل و احتیاط را کنار بگذارید و پیش به سوی مسابقات وربیر در سوئیس بروید!

مسابقات وربیر با فعالیت های گوناگون، آوریل هر سال برگزار می شود و ورود به آن برای عموم آزاد است. حتی آماتور ها می توانند وارد گود شوند و رو در روی حرفه ای ها برای پیروزی مبارزه نمایند.

مسابقات های فایو در 4 رشته برگزار می شود: اسکی مارپیچ بزرگ، اسکی سرعت، اسکی کراس و اسکی روی آب که در طول استخری کوچک صورت می پذیرد و شرط پیروزی در آن، خیس نشدن است.

وربیر با پخش موسیقی، انواع دی جی و جشن های همگانی، محیطی شاداب را برای مهمانان خود خلق می نماید و شما هر شب می توانید از باربیکیو در فضای باز لذت ببرید.

مسابقه اشنیتاگ

هرچند واژه اشنیتاگ به معنای روز برفی، یک واژه آلمانی است؛ اما این واژه نام فستیوالی سالانه است که در اسنوماس کلرادو، آوریل هر سال برگزار می شود.

اگر نترس و شوخ طبع هستید و روحیه تیمی دارید، حتما در اشنیتاگ شرکت کنید. در این مسابقه، شما همراه با 3 نفر دیگر، وسیله ای سفینه مانند، می سازید تا با آن از سراشیبی برفی سر بخورید، و سپس با شناور ماندن در برکه آب، به خشکی برسید.

هر تیم باید تم مخصوص خود را داشته باشد و پیش از سر خوردن بر روی برف، نمایشی کوتاه را اجرا کند!

مسابقه دنیای پوند اسکیمینگ

اسپرینگ بک تو ویل، نام مراسم اختتامیه مسابقات فصلی است که از مارس تا آوریل، در ریزورت کلرادو برگزار می شود. این اختتامیه، علاوه بر موسیقی زنده و جشن های همگانی، شامل مسابقه دنیای پوند اسکمینگ است.

پوند اسکیمینگ در روز 15 آوریل و روز انتهای اختتامیه برگزار می شود و تعدادی از برترین اسکی بازان و موج سواران دنیا در آن حضور دارند. شرکت نمایندگان با پوشش هایی متفاوت و خاص، از روی آب و یخ سر می خورند و بدون سقوط، خود را به سمت دیگر می رسانند. تعدادی از برترین داوران در این مسابقات حضور دارند تا بر اساس مسافت طی شده، خلاقیت و سبک شرکت نماینده و بعلاوه اندازه خیس شدگی، شرکت نمایندگان را قضاوت و بر اساس بیشترین امتیاز، برنده را اعلام نمایند.

مسابقه اسکارمانگا روپد

در این مسابقه، اسکی با طناب انجام می شود. اسکی بازان با وصل کردن طناب به همدیگر، به صورت گروه هایی دو نفره در می آیند و با هم حرکت می نمایند! این کار در عین شادی و هیجان، برای بعضی بسیار ترسناک به نظر می رسد.

این مسابقه هر ساله، در روز اول ژانویه در ریزورت مورن سوئیس برگزار می شود و سابقه آن به سال 1925 برمی شود. برگزارنماینده این مسابقه قندهار اسکی کلاب است.

برای برنده شدن در این مسابقه، علاوه بر سرعت هر دو نفر، سبک لباس نیز اهمیت دارد.

مسابقه وایت رینگ

مسابقه وایت رینگ، در اتریش، با راستا 22 کیلومتر، یکی از طولانی ترین راستاها را در دنیا به خود اختصاص داده است. این مسابقه هر سال با بیش از 1000 نفر شرکت نماینده، اعم از آماتور و حرفه ای، در ژانویه برگزار می شود و همزمان شامل اسکی دانهیل و تعدادی سربالایی است. خط شروع و انتها وایت رینگ در ریزورت لچ واقع شده است و بقیه راستا از زورس، زوگ و اوبرلچ عبور می نماید.

اگر به شرکت در مسابقه یا تماشای آن علاقه ندارید، ما شب های روشن را به شما پیشنهاد می کنیم، شب هایی سرشار از نور، موسیقی و جشن در کلاب های لچ و زورس.

مسابقه اینفرنو

اینفرنو برای اولین بار با گروهی از اسکی بازان نترس انگلیسی، در سال 1928 افتتاح شد و اکنون به بزرگترین مسابقه اسکی برای آماتورها تبدیل شده است. این مسابقه در مورن سوئیس برگزار می شود و هر ژانویه، بیش از 1800 مسابقه دهنده به اینفرنو می فرایند تا در راستا 14.9 کیلومتری از شیلتورن تا لاوتربرونن، به رقابت با یکدیگر بپردازند.

هرچند اسکی دانهیل، اصلی ترین فعالیت در اینفرنو محسوب می شود؛ اما مسابقات کراس کانتری، اسکی مارپیچ بزرگ و اسکی تیمی نیز در این پیست برقرار است.

این مسابقات با رژه، موسیقی، لباس های مخصوص و شیطان آتشین همراه است!

مسابقه بار استول

اگر از اسکی با تخته های متداول یا چوب های اسکی خسته شدید، حتما به مسابقه بار استول سر بزنید! در این مسابقه، شرکت نمایندگان با سوار کردن جایگاه بر روی چوب اسکی، در سراشیبی برفی به سمت پایین سر می خورند.

مسابقه بار استول از سال 1978، به عنوان بخشی از فستیوال کابین فیور دیز، در خیابان اصلی مارتین سیتی مونتانا برگزار می شود. رقابت نمایندگان می توانند به جای جایگاه، از بشکه های فلزی شیر، بشکه های چوبی آب و هر وسیله دیگری استفاده نمایند.

مسابقه واسالوپت

واساپولت با 15800 رقابت نماینده، بزرگترین مسابقه اسکی کانتری کراس در دنیا است. راستا 90 کیلومتری واساپولت در کشور سوئد، از سالن شروع و در مورا تمام می شود.

در هفته های بین فوریه و مارچ، علاوه بر کانتری کراس، فعالیت های متعدد دیگری از جمله اسکی گروهی، اسکی در مسافت کوتاه و اسکی ترکیبی کانتری کراس در واساپولت صورت می پذیرد.

چالش آلپاین

اگر در پی آزمودن استقامت خود هستید، در این چالش شرکت کنید.

این چالش ژانویه هر سال، با یاری خیریه اسنو کمپ برگزار می شود و پول های حاصل از آن، برای یاری به جوانان در زمینه ورزش های زمستانی به کار می رود. در این مسابقه که به صورت گروهی انجام می شود، شرکت نمایندگان باید راستاهایی در جهت های متفاوت را در منطقه پورتو دو سولیل واقع در فرانسه و سوئیس، طی نمایند. هر گروهی که در زمان تعیین، مسافت بیشتری را طی کند، برنده اعلام می شود.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph / true
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1320

به "هیجان انگیزترین مسابقات اسکی در دنیا را کجا تجربه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیجان انگیزترین مسابقات اسکی در دنیا را کجا تجربه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید