وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت خارجه هستیم

به گزارش تور انگلیس، وزیر بهداشت با بیان اینکه در مدت کوتاهی با یاری وزارت امور خارجه 150 میلیون دُز واکسن وارد کشور کردیم که امروز مقدار واکسیناسیون به 87 درصد رسیده، گفت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت خارجه هستیم.

وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت خارجه هستیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، امروز (چهارشنبه) در آخرین روز از همایش گردهمایی رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع سفرا و نمایندگان ایران در 15 کشور همسایه حاضر شد و از کوشش وزارت خارجه در تامین واکسن تشکر کرد.

عین اللهی در این نشست گفت؛ از دکتر امیرعبداللهیان تشکر می کنم، موفقیتی اگر در حوزه واکسن صورت گرفته، مدیون وزارت امور خارجه هستیم، اگر مردم ما امروز نفسی راحت می کشند باید از سفیران ما در خارج از کشور که شبانه روز کوشش کردند، تشکر کرد.

وزیر بهداشت تاکید نمود: در مدت کوتاهی با یاری وزارت امور خارجه 150 میلیون دُز واکسن وارد کشور کردیم که امروز درصد واکسیناسیون به رقم 87 درصد رسیده است و 74 درصد مردم نیز دو دُز واکسن را دریافت نموده اند و تزریق دُز سوم نیز با شتاب شروع شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توانمندی های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی و داروها اشاره نمود و از آمادگی ایران برای صادرات به کشورهای مختلف سخن گفت.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت، ظرفیت داخلی حوزه پزشکی را مستعد پذیرش بیماران از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای منطقه خواند و از سفراب ایران خواست فعالیت برای این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه روسای نمایندگی ها به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای ارتقاء تعاملات وزارت بهداشت و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1305

به "وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت خارجه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: اگر موفقیتی در حوزه واکسن حاصل شده، مدیون وزارت خارجه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید