پیش بینی 3 پاسگاه محیط بانی جدید در مناطق شرق استان تهران

به گزارش تور انگلیس، تهران (پانا) - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران باحضور در پاسگاه انزها شهرستان فیروزکوه گفت پیش بینی 3 پاسگاه محیط بانی جدید در مناطق شرق استان تهران اجرا شده است.

پیش بینی 3 پاسگاه محیط بانی جدید در مناطق شرق استان تهران

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی روز گذشته در بازدید از بعضی مناطق تحت مدیریت محیط زیست در شرق استان تهران و در جمع محیط بانان فیروزکوه و دماوند با اشاره به اینکه باید حداقل دو پاسگاه محیط بانی در پناهگاه حیات وحش کاوه فیروزکوه جانمایی و احداث گردد، گفت: این منطقه با حداقل نیرو و امکانات به بهترین وجه ممکن حفاظت شده که عدم دست اندازی به طبیعت، افزایش جمعیت حیات وحش کل و بز و قوچ و میش و برخورد جدی با تخلفات محیط زیستی گویای این موضوع است و جای تشکر بسیار از مدیریت محیط زیست در این منطقه و به طور کلی در مناطق شرق استان به واسطه کوشش محیط بانان و همکاری مردم دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با هشدار جدی به شکارچیان غیرمجاز حیات وحش در استان تهران اضافه کرد: محیط بانان یگان حفاظت استان تهران با برنامه ریزی لازم و گشت های مستمر و هوشیاری کامل با کوچکترین تخلف شکار و صید حیات وحش برخورد خواهند کرد، مخصوصا در حال حاضر که زمان زاد و ولد حیات وحش است و در این رابطه هیچ گونه گذشتی نخواهیم داشت.

وی با تاکید به اینکه هیچ گونه مجوز شکار و صید حیات وحش در استان تهران در حال حاضر صادر نخواهد شد، توضیح داد: سالهاست که کشور با موضوع خشکسالی و نوسان اقلیم روبرو بوده و شرایط هیدرولوژیکی چشمه ها به عنوان آبشخور حیات وحش تغییر نموده و بسیاری از آنها از بین رفته است که این موضوع به طور قطع بر روی اکولوژی منطقه و نهایتاً جمعیت حیات وحش تاثیرگزار است چرا که زیستگاه ها عمدتا دچار نوسان شده اند و تغذیه و شرب لازم را نمی توانند در اختیار حیات وحش قرار دهند.

محمودی ادامه داد: با این شرایط صدور مجوز شکار و صید حیات وحش توجیه پذیر نیست و تا زمانی که شرایط مناسب به زیستگاه ها برنگردد مدیریت حیات وحش و موضوع حفاظت باید سختگیرانه باشد و از تصمیم گیری های اشتباه و احساسی باید دوری کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه همچنین به پتانسیل ارتقا منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند و نیز ضرورت پیش بینی و جانمایی یک پاسگاه محیط بانی در اثر طبیعی ملی دریاچه تار این شهرستان تاکید نمود.

وی در انتها گفت: محیط زیست متعلق به همه ماست و در این رابطه نیازمند همکاری مردم و دوستداران طبیعت هستیم و از شهروندان می خواهیم که هرگونه تخلف محیط زیستی را در حداقل زمان ممکن به محیط زیست اطلاع دهند.

این گزارش می افزاید: منطقه کوه سفید دماوند و پناهگاه حیات وحش کاوده فیروزکوه از مناطق دارای پتانسیل مناسب برای زیست جانوارانی همچون قوچ و میش،کل و بز، پلنگ،خرس قهوه ای، کفتار،گربه جنگلی و انواع خزندگان و پرندگان شکاری محسوب می گردد.

همچنین سه اثر طبیعی ملی تنگه واشی، غار رودافشان و دریاچه تار و هویر در این دو شهرستان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1005

به "پیش بینی 3 پاسگاه محیط بانی جدید در مناطق شرق استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 3 پاسگاه محیط بانی جدید در مناطق شرق استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید