چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان

به گزارش تور انگلیس، روزنامه الجمهوریه لبنان در مطلبی با اشاره به تصمیم سعد حریری برای عدم نامزدی برای نخست وزیری لبنان آورده است: سعد حریری نخست وزیر پیشبرد امور صبح روز گذشته به اطلاع علی حسن خلیل وزیر دارایی و حسین خلیل معاون سیاسی دبیر کل حزب الله لبنان رسانده بود که تمایلی برای نامزدی ندارد.

چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان

این رسانه لبنانی می نویسد: حریری اعلام نموده بود که شرایطی که سبب شده بود که رایزنی های روز دوشنبه گذشته به پنجشنبه (امروز) موکول گردد تغییری ننموده است زیرا نه حزب نیروهای لبنانی موضع خود را تغییر داده است و نه توافقی با جبران باسیل رئیس جریان ملی آزاد لبنان حاصل شده است و روابط با میشل عون رئیس جمهور لبنان هم خوب نیست.

الجمهوریه آورده است: علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان و حسین خلیل معاون سیاسی دبیر کل حزب الله لبنان به حریری فرصت برای ادامه رایزنی ها دادند و حریری رایزنی هایی انجام داد و نبیه بری رئیس مجلس سعی کرد که وی از تصمیمش منصرف کند اما حریری پس از اینکه به بن بست رسید تصمیم به عدم نامزدی برای نخست وزیری گرفت.

لازم به ذکر است که روز گذشته سعد حریری از تصمیم خود برای عدم نامزدی برای نخست وزیری اطلاع داد اما خاطرنشان کرد که در رایزنی های الزام آور مجلسی که امروز برگزار می گردد، شرکت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 5

به "چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرایی عدم نامزدی حریری برای تصدی پست نخست وزیری لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید