گلچینی از جملات زیبا و خواندنی برگرفته از کتاب های مختلف

به گزارش تور انگلیس، در این مطلب سعی نموده ایم با انتخاب گلچینی جذاب از کتاب های مختلف آثار نویسندگان مشهور ، شما را با این کتاب ها آشنا نموده باشیم

گلچینی از جملات زیبا و خواندنی برگرفته از کتاب های مختلف

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران ، یکی از روش های آشنایی انسان با کتاب های مختلف ، مطالعه یک یا چند پاراگراف از آن کتاب می باشد . در ادامه برای آشنایی با کتابهای نویسندگان مشهور ایرانی و خارجی بخش کوتاهی از کتابهای آنان را مرور میکنیم :

ما باید نخستین قدم ها را به سوی انسان بی عیب برداریم. و نه قدم های بلند به سوی برشمردن عیوب همدیگر، به قصد آزردن، افسردن، کوباندن، له کردن و به گریه انداختن.

ما افعی نیستیم! با کیسه هایی از زهر ناب خالص! که اگر باشیم هم، باید آن کیسه ها را پیش از روز عظیم ترک تنهایی، چون دندان های پوسیده و از ریشه به فساد آلوده و یکپارچه درد، به دور اندازیم.

عزیز من!

ما برای تکمیل هم آمده ایم

نادر ابراهیمی : چهل نامه کوتاه به همسرم

******************

هیچگاه عشق را با چیز دیگری عوضی نگیر، اگر عشق واقعی باشد.

وقتی می گویم عشق واقعی، می دانی منظورم چیست؟ منظورم این است که: در حضورِ آن شخص ناگهان احساس کنی خوشحالی، صرفاً از بودن با هم احساس نئشگی کنی.

فقط همان حضورش چیزی را در ژرفای دلت قانع کردن می نماید. چیزی در قلبت به نغمه درمی آید و تو به هارمونی درمی آیی. صرفاً خودِ حضور او یاری می نماید تا شما با هم باشید، و آنگاه تو فردیت، تمرکز و استواری بیشتری پیدا میکنی. پس این عشق است.

اشو : بلوغ

************

من از خورشید تقلید میکنم

که به ابرهای تیره اجازه میدهد

زیبائیِ او را در زیر هوای مه آلود بپوشانند

تا وقتی باز میل به خودنمایی می نماید

از پسِ ابرهای زشت و ناپاک

و بخارهای وهم انگیز

که نفَسِ او را تنگ نموده اند

با جلوه ای تازه بدرخشد

و همگان را به شگفتی آورد.

اگر تمام ایام هفته روزِ تعطیل می بود،

تفریح و فراغت نیز، همانندِ کار، سخت و ملالت بار میشد.

ویلیام شکسپیر : در قلمرو زرّین

******************

خوشگلید امّا خالی هستید، برای تان نمی گردد مُرد.

مصاحبه ندارد که گل مرا هم فلان رهگذر گلی می بیند مثل شما. امّا او به تنهایی از همه شما سر است چون فقط اوست که آبش داده ام، چون فقط اوست که زیر حبابش گذاشته ام، چون فقط اوست که با تجیر برایش حفاظ درست نموده ام، چون فقط اوست که حشراتش را کشته ام (جز دو سه تایی که می بایست پروانه بشوند)، چون فقط اوست که پای گله گزاری ها با خودنمایی ها و حتّا گاهی پی بُغ کردن و هیچی نگفتن هاش نشسته ام، چون که او گل من است.

آنتوان دوسنت اگزوپری : شازده کوچولو

************

شاید این که الان می گویم خنده آور باشد، با وجود این می گویم که به نظر من آدمی بدون دلتنگی، خویشتن را از اندوه های شادی آوری محروم نموده.

تازه از دلتنگی مهم تر انتظار کشیدن است. آنکه انتظار نمی کشد، خویشتن را وارد بن بست نموده. معبری که راه در رویی ندارد. بدون انتظار نمی دانیم چه بر سرمان می آید. که آدمی و آینده، آدمی و امید، با انتظار به هم می رسند. بی انتظار پیش پیش خودمان را مومیایی می کنیم.

انتظار راه دور است و راه دور است که هضم دلتنگی را آسان می نماید. شاید من هم اشتباه می کنم زیرا که به نظر می رسد امروز دیگر نه غم داریم نه غصه، همه رو داریم دُرُسته.

محمد صالح علاء : نامه های شفاهی

************

شما می توانید مهرِ خود را به فرزندانتان بدهید، امّا نه اندیشه هایِ خود را، زیرا که آن ها اندیشه هایِ خود را دارند.

شما می توانید تنِ آن ها را در خانه نگاه دارید، امّا نه روحشان را، زیرا که روحِ آن ها در خانه فرداست، که شما را به آن راه نیست، حتی در خواب.

شما می توانید بکوشید تا مانندِ آن ها باشید، امّا مکوشید تا آن ها را مانندِ خود سازید. زیرا که زندگی واپس نمی رود و در بندِ دیروز نمی مانَد.

جبران خلیل جبران : نامه های عاشقانه یک پیامبر

************

همین که فرد به بیشعوری مبتلا شد این بیماری به تمام شئونات زندگی او مسلط می گردد بیشعوری مثل انگل از بدن شخص بیمار تغدیه می نماید و جدا شدن از آن آسان نیست وقتی کسی بفهمد با حقه بازی و زورگویی می تواند پیروز میدان باشد در دوری می افتد که خارج شدن از آن مشکل خواهد بود.

خاویر کرمنت : بیشعوری

************

فقط هوش کافی نیست. از هوش باید شعور بیاید. شعور با تمرین و تربیتِ فکر می آید.

حتی در پدرسوخته بودن هم، برای دزدی هم محتاج هوش و فکر و شعوری. فکر را ول نکن که اگر کردی، ول معطلی دیگر.

نگاه کن... ببین... بدان... بسنج... بخوان. .. اما هر چه را که میخوانی قبول نکن یک هو.

بسنج ... یاددریافت نه یعنی ازبر کردن، نه یعنی قبول کردن. گاهی یاد دریافت، یعنی قبول نکردن.

ابراهیم گلستان : صندوقی در سرداب خانه قدیمی ما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 634

به "گلچینی از جملات زیبا و خواندنی برگرفته از کتاب های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلچینی از جملات زیبا و خواندنی برگرفته از کتاب های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید