آمریکا: در پی تغییر رژیم در سوریه نیستیم

به گزارش تور انگلیس، ایرنا نوشت:جودی هود معاون وزیر خارجه آمریکا روز آدینه گفت: سیاست واشنگتن در سوریه با هدف تغییر نظام در این کشور نیست.

آمریکا: در پی تغییر رژیم در سوریه نیستیم

هود به شبکه خبری الجزیره گفت: ما به وسیله روندی سیاسی در پی تغییر رفتار دولت سوریه هستیم که سازمان ملل آن را راهنمایی میکند و به حمایت از ملت سوریه ختم می گردد.

این دیپلمات آمریکایی اضافه نمود: هرگز از شمال شرق سوریه خارج نخواهیم شد و به همکاری با نیروهای دموکراتیک کرد سوریه (شبه نظامیان کُرد) برای مقابله با داعش ادامه خواهیم داد.

این درحالی است که فیصل المقداد وزیر امورخارجه سوریه دیروز پنجشنبه گفت: شکست داعش و سایر گروه های تروریستی با ائتلاف ضد داعش نبوده، بلکه این مبارزان سوری، ایرانی و روس و نیروهای عراقی و لبنانی بودند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به قسد بیشتر میدان های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن در کنترل دارند و در ماه های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد منطقه ها نفتی سوریه شده اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری 12 مردادماه به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه هم 12 مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید نمود که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید نموده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان خاتمه خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به اسم بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان هم به جای داعش آغاز به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و دزد منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1105

به "آمریکا: در پی تغییر رژیم در سوریه نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: در پی تغییر رژیم در سوریه نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید