اتاق ایران، اطلاعیه اتاق ایران درباره انحلال مرکز ملی رتبه بندی و ابطال و لغو مجوزهای آن

به گزارش تور انگلیس، خبرنگاران - اتاق ایران با صدور اطلاعیه ای، انحلال مرکز ملی رتبه بندی و ابطال و لغو مجوزهای صادر شده از سوی این مرکز را بیان کرد.

اتاق ایران، اطلاعیه اتاق ایران درباره انحلال مرکز ملی رتبه بندی و ابطال و لغو مجوزهای آن

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با صدور اطلاعیه ای ضمن یادآوری انحلال مرکز رتبه بندی اتاق ایران، بر لغو مجوزهای رتبه بندی صادر شده از سوی این مرکز برای 17 شرکت و موسسه و همچنین رتبه بندی های اجرا شده تأکید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه تشکیل مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران مورد ایراد دستگاه های نظارتی قرار گرفته است، در راستای تأمین نظرات این دستگاه های نظارتی و اجرای مقررات، مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران به موجب صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ او بهمن 98 منحل شده و مراتب انحلال نیز به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری اعلام شده است. ازاین رو از تاریخ انحلال، مجوزهای صادره شده از مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران برای 17 شرکت و موسسه به توضیح (مهندسی فهامه، پارسیان هوشمند، پویشگران عرصه سوم، پارس کیان، حافظ سامان ایرانیان، مطالعات سرمایه گذاری ایرانیان، بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، شرکت کارگزاری سهم آشنا، موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت دایا رهیافت، خدمات فناوری تکچی شرق، موسسه رده بندی ایمنی صنعت ایرانیان، پردازش اطلاعات اقتصادی پارت، فناوران پویش پژوه، انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، مدیریت صنعتی تام آذربایجان و سندیکای صنعت برق) جهت رتبه بندی اشخاص لغو و فاقد اعتبار بوده و همچنین از تاریخ انحلال کلیه رتبه بندی های اجرا شده از درجه اعتبار ساقط و بلااثر است.

در اطلاعیه اتاق ایران با اشاره به اینکه سایت مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران نیز از تاریخ انحلال بسته شده و این مرکز هیچ فعالیتی نداشته است، آمده: رتبه بندی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در چارچوب و محدوده مفاد مقرر در جز 4 بند الف ماده 4 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایران مصوب 15/2/1398 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن به شماره 84296/ت 57526 ه مورخ 23/7/1399 که به تصویب هیات وزیران رسیده است پس از تصویب و ابلاغ شاخص های رتبه بندی توسط اتاق ایران انجام خواهد شد.

جز 4 بند الف ماده 4 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایران مصوب 15/2/98 مجلس شورای اسلامی به این توضیح است:

نسبت به درج رتبه بندی تولیدکنندگان کالاها، عرضه کنندگان خدمات و پیمانکاران طراحی ـ ساخت در سامانه موضوع جزء (1) این بند که توسط مراجع ذی صلاح قانونی غیردولتی، سازمان های نظام مهندسی و اتاق ایران انجام می گردد، اقدام کند. نحوه رتبه بندی و مشخص فهرست مراجع ذی صلاح قانونی غیردولتی برای رتبه بندی در هر حوزه تخصصی اعم از طرح های دولتی و غیردولتی موضوع این قانون بر اساس ضوابط شامل سطح تحصیلات اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل، سوابق کاری شرکت، توان اقتصادی و فنی و امکانات نرم افزاری و نیروی انسانی متخصص مشخص می گردد. آیین نامه اجرائی این جزء توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری دستگاه های اجرائی ذی ربط با مشارکت اتاق ها، سازمان های نظام مهندسی کشور و کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون تهیه می گردد و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

متن آئین نامه جزء (4) بند (الف) ماده (4) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایران را از اینجا دریافت کنید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 755

به "اتاق ایران، اطلاعیه اتاق ایران درباره انحلال مرکز ملی رتبه بندی و ابطال و لغو مجوزهای آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ایران، اطلاعیه اتاق ایران درباره انحلال مرکز ملی رتبه بندی و ابطال و لغو مجوزهای آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید