اوباما خواهان متوقف شدن اقدامات پکن در دریای جنوبی چین شد

به گزارش تور انگلیس، رئیس جمهور آمریکا خواهان رفتار مسئولیت پذیرانه تر چین شد و از مقامهای پکن خواست تا از دست و پنجه نرم کردن در مورد مسائلی از جمله دریای جنوبی چین، خودداری نمایند.

اوباما خواهان متوقف شدن اقدامات پکن در دریای جنوبی چین شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل تور انگلیس ، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان ان تاکید نمود: چین باید یک قدرت مسئولیت پذیرتر باشد و از دست و پنجه نرم کردن با کشورهای کوچکتر بر سر مسائلی مثل دریای جنوبی چین خودداری کند.

اوباما که قرار است طی روزهای آینده با ژی جین پینگ رئیس جمهور چین در نشست گروه 20 ملاقات و مصاحبه کند، در ادامه این مصاحبه توضیح داد: آمریکا از افزایش مسالمت آمیز قدرت چین حمایت می نماید ولی پکن باید درک کند که با افزایش قدرت، باید رفتار مسئولانه تری داشته باشد.

اوباما گفت: اگر شما پیمانی را امضا می کنید که بر اساس آن دادگاه بین المللی باید درباره مسائل دریانوردی رای و حکم نهایی را صادر کند، و این واقعیت که شما بزرگتر از فیلیپین یا ویتنام یا هر کشور دیگری هستید، این مساله دلیلی برای شما نخواهد بود تا به دست و پنجه نرم کردن بپردازید و رای دادگاه بین المللی را قبول نکنید.

وی اضافه کرد: واشنگتن از پکن می خواهد تا خود را به قوانین و معیارهای بین المللی پایبند نشان دهد تا برای ساختن یک نظم بین المللی مستحکم، مشارکت و یاری کند.

اوباما گفت: هر جایی که نقض قوانین بین المللی و معیارهای جهانی را مشاهده کنیم، همانطور که در مورد دریای جنوبی چین مشاهده کرده ایم، بسیار قاطع برخورد خواهیم کرد. ما به چینی ها اعلام کرده ایم که این اقدامات قطعا تبعاتی خواهد داشت.

چین رای دادگاه بین المللی لاهه را به رسمیت نشناخته و بر ادامه اقدامات خود در این منطقه تاکید نموده است.طی دو سال اخیر چین دعاوی دریایی گسترده ای در دریای جنوبی این کشور مطرح کرده است که توسط کشورهایی مانند فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان با ساخت چندین جزیره مصنوعی و باندهای فرودگاهی نقض شده است.

آمریکا بارها خواهان متوقف شدن اقدامات چین در این منطقه شده است. آمریکا همچنین با اقدامات تحریک آمیزی مثل نزدیک کردن کشتی های جنگی خود به جزایر مصنوعی چین در دریای جنوبی چین، عملا قصد تحریک پکن را داشته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 155

به "اوباما خواهان متوقف شدن اقدامات پکن در دریای جنوبی چین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما خواهان متوقف شدن اقدامات پکن در دریای جنوبی چین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید