تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا در هند

به گزارش تور انگلیس، مقامات هندی همزمان با اوج گیری موج دیگری از شیوع ویروس کرونا و افزایش کوشش برای واکسیناسیون در باره ادعای تزریق واکسن های تقلبی در بمبئی مرکز تجاری این کشور تحقیق می نمایند.

تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا در هند

به گزارش عصرایران به نقل از نیویورک تایمز، پلیس هند 14 نفر در شهر بمبئی را به اتهام تزریق آب نمک در ده ها موسسه خصوصی واکسیناسیون در دو ماه گذشته دستگیر کرد.

به گفته مقامات، مظنونان که در میان آن ها متخصصان پزشکی هم وجود دارند به ازای هر دوز تزریق بین 10 تا 17 دلار جریمه می شوند. آن ها می گویند 20 هزار دلار از اموال هر کدام از متهمان توقیف شده است.

ویشال تاکور یک افسر پلیس در بمبئی گفت: افراد دستگیر شده به خاطر جرائمی مانند توطئه، تقلب و جعل متهم و مجازات خواهند شد.

بیش از 2600 نفر برای تزریق واکسن اکسفورد- استرازنکا سوئدی- بریتانیایی و کووی شیلد محصول هند به کمپ های واکسیناسیون تقلبی مراجعه نموده اند.

بعضی از شاکیان می گویند پس از آنکه واکسیناسیون آن ها در پورتال آنلاین واکسن هند ردیابی نشد، به واکسیناسیون خود مشکوک شدند.

از طرفی مراکز تقلبی واکسیناسیون ادعا نموده بودند که این تزریق ها با نظارت بعضی از بیمارستان های ویژه واکسیناسیون کرونا در هند صورت می گیرد، اما فریب خوردگان متوجه شدند که گواهی واکسیناسیون آن ها مورد تائید هیچ بیمارستان یا مراکز پزشکی در هند نیستند.

نهال الشی که می گوید قربانی کلاهبرداری واکسن است در توئیتر نوشت: شک های زیادی در باره تزریق گلوکز، واکسن تاریخ گذشته یا محصولی غیر واکسن به جای کووی شیلد به ما وجود دارد.

سیدهارت چندراشکار وکیلی که در دادگاه عالی بمبئی این شکایت را به اسم دادخواست قانون منافع عمومی عنوان کرد این کلاهبرداری را دلخراش خواند.

دادگاه هم اعلام نمود که افزایش واکسیناسیون های جعلی تکان دهنده است.

کلاه برداری پزشکی در هند چیز نوی نیست و در بهار امسال و طی شیوع گسترده و شدید کرونا، متقلبان با فروش دارو و اکسیژن تقلبی از شرایط وخیم بیماران کرونا سوء استفاده کردند.

پلیس استان بنگال غربی هم در باره تزریق واکسن تقلبی کرونا به صد ها نفر از جمله قانون گذاران محلی در این منطقه تحقیق می نماید.

براساس اطلاعات موسسه دنیا ما در داده به اسم یکی از پروژه های دانشگاه اکسفورد، هند بیش از 340 میلیون دوز واکسن تزریق نموده و کمتر از 5 درصد مردم این کشور کاملا واکسینه شده اند.

این کشور اخیرا از شناسایی 50 هزار مبتلای نو روزانه و مرگ نزدیک به 1000 بیمار کرونایی خبر داده است. این آمار در مقایسه با مبتلایان و جان باختگان دو ماه گذشته بسیار کم است. با این حال کارشناسان بر این باورند که آمار رسمی بسیار کمتر از اندازه واقعی مبتلایان و جان باختگان اعلام شده در هند است.

در روز شنبه شرکت دارویی بهارات بیوتک گزارش داد که واکسن کوواکسن 77.8 درصد در جلوگیری از نوع نشانه دار بیماری موثر بوده است. این واکسن به صورت گسترده در هند مورد استفاده قرار می گیرد. این نتایج به صورت آنلاین منتشر شده، اما هنوز تحت پیر ریویو (peer-reviewe) قرار نگرفته است.

پیر ریویو به ارزیابی و سنجش مقاله به وسیله کارشناسان و متخصصان مربوط به یک حوزه خاص علمی اشاره دارد.

در این گزارش آمده است که واکسن از 93.4 درصد انواع شدید بیماری کرونا پیشگیری می نماید. این واکسن بعلاوه در برابر انواع دلتا موثر است و 65.2 درصد از موارد ابتلای شدید جلوگیری می نماید.

با این وجود تردید های در باره این واکسن وجود دارد. این واکسن در ژانویه امسال از سوی هند تائید شد و قبل از آن به میلیون ها هندی تزریق شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 1081

به "تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق آب نمک به جای واکسن کرونا در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید