خبرنگاران آمریکا: پیشرفت امیدوار کننده ای در موضوع یمن وجود دارد

به گزارش تور انگلیس، نیویورک- خبرنگاران- دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گزارشی از سفر نماینده ویژه خود به منطقه خلیج فارس اظهار داشت پیشرفت امیدوارکننده ای در موضوع یمن وجود دارد.

خبرنگاران آمریکا: پیشرفت امیدوار کننده ای در موضوع یمن وجود دارد

به گزارش خبرنگاران، در بیانیه روز پنج شنبه این دفتر آمده است: تیم لیندرکینگ نماینده ویژه آمریکا در امور یمن در 20 اسفند ماه از خلیج فارس و اردن بازگشت.

این بیانیه می افزاید: در طول سفر با تمام کشورهای حوزه خلیج فارس ملاقات کرد. وی وقت بیشتری را در ریاض و مسقط صرف کرد تا طرف ها را به آتش بس نزدیک کند.

وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: کوشش های وی در تمام مدت سفر کاملا با سازمان ملل هماهنگ بود. در 19 اسفند در اردن با مارتین گریفیث فرستاده ویژه سازمان ملل و مقامات ارشد اردن ملاقات کرد.

در این بیانیه اظهار شده است: در حالی که پیشرفت امیدوار نماینده ای وجود دارد ، به تعهدات طرف ها نیازی بیشتر است. لیندرکینگ و گریفیث متعهد شده اند که در کنار همدیگر کوشش نمایند تا براساس برنامه پیشنهادی سازمان ملل متحد که شامل گشایش بندر حدیده و آتش بس است، طرف ها را به مذاکره سوق دهند.

وزارت خارجه آمریکا بدون اشاره به تجاوز سعودی ها که عامل اصلی بحران 6 ساله یمن است، اضافه کرد: برای این منظور، حوثی ها باید به حمله خود به مارب و ادامه حملات مرزی خود علیه عربستان انتها دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 876

به "خبرنگاران آمریکا: پیشرفت امیدوار کننده ای در موضوع یمن وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا: پیشرفت امیدوار کننده ای در موضوع یمن وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید