دولت منصور هادی هم از پیشنهاد متارکه جنگ در یمن استقبال کرد

به گزارش تور انگلیس، دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی که مورد حمایت عربستان سعودی است از پیشنهاد توقف درگیری ها در یمن استقبال کرد.

دولت منصور هادی هم از پیشنهاد متارکه جنگ در یمن استقبال کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت مستعفی یمن به ریاست عبد رَبّـه منصور هادی با پیشنهاد سازمان ملل متحد مبنی بر توقف درگیری ها در این کشور استقبال کرد.

محمد علی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابی یمن و سخنگوی جنبش انصارالله دوشنبه این هفته (چهار فروردین) خواهان مداخله شورای امنیت و سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن شد.

الحوثی گفت: ویروس کرونا تمام جهان را درنوردیده و تهدیدی برای بشریت است و ما از شورای امنیت و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل می خواهیم که جلوی تجاوز قدرت های متجاوز علیه ملت یمن را گرفته و به محاصره این کشور سرانجام دهند؛ ویروس سراسر جهان منتشر شده است و ملت های جهان باید از صلح برخوردار بوده و بتوانند با این ویروس خطرناک مبارزه نمایند.

به دنبال این درخواست، سازمان ملل متحد از طرف های درگیر در یمن از جمله ائتلاف سعودی و اماراتی خواست به دلیل شرایط خاص پیش آمده در سایه شیوع کرونا، متارکه جنگ نمایند. دولت نجات ملی یمن و جنبش انصارالله بلافاصله از این پیشنهاد استقبال کردند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اخیراً گفته که ما باید به این مسئله واقف باشیم که کشورهای ضعیف تر و فقیرتر جهان از کرونا بیشترین ضرر را خواهند دید. او هشدار داده که اگر این ویروس در مناطق ضعیف تر جهان منتشر گردد، میلیون ها انسان را خواهد کشت.

گوترش چهارشنبه خاطرنشان کرد که به منظور حمایت از این کشورهادر برابر کرونا در قاره های آسیا و آفریقا دو میلیارد دلار اختصاص داده است.

مقامات یمن به ویژه دولت نجات ملی و انصارالله نگران اند که ائتلاف متجاوز سعودی که طی پنج سال گذشته نتوانسته با سلاح و محاصره یمن، آن ها را به زانو درآورد، متوسل به ویروس کرونا شده و آن را در یمن منتشر کند. این کشور به دلیل پنج سال جنگ و محاصره، بدترین شرایط مالی و معیشتی را دارد و ده ها هزار یمنی به دلیل جنگ خانمان سوز ریاض و ابوظبی علیه یمن و یا قحطی جان خود را از دست داده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 238

به "دولت منصور هادی هم از پیشنهاد متارکه جنگ در یمن استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت منصور هادی هم از پیشنهاد متارکه جنگ در یمن استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید