سایه کرونا بر سر بزرگ ترین اقتصاد اروپا

به گزارش تور انگلیس، بانک مرکزی آلمان در گزارشی نسبت به پیامدهای کرونا هشدار داد.

سایه کرونا بر سر بزرگ ترین اقتصاد اروپا

جهت دریافت مشاوره خدمات اصول طراحی بروشور صنعتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش تور انگلیس، بانک مرکزی آلمان در گزارش ماهانه خود با اشاره به احتمال کاهش بیشتر رشد مالی این کشور در نیمه نخست امسال در نتیجه شیوع ویروس کرونا نوشت که با صدمه دیدن زنجیره تامین جهانی این احتمال وجود دارد که برای بازگشت به سطح عادی فعالیت های تولیدی به ماه ها زمان احتیاج باشد.

انتظار می رود که بخش های گردشگری، حمل و نقل و تجارت خارجی بیشترین آسیب را از این شرایط کنونی که باعث مرگ حدود 1800 نفر شده است ببینند. در سال 2019 اقتصاد آلمان تنها 0.6 درصد رشد کرد اما انتظار می رود با بهبود نسبی شرایط رشد مالی در امسال تا 1.1 درصد نیز افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر بانک مرکزی سنگاپور نیز در گزارش مشابهی پیش بینی کرد رشد مالی این کشور در نتیجه شیوع ویروس کرونا کاهش یابد و به محدوده صفر درصدی برسد. این بانک ضمن اشاره به آسیب شدید به بخش گردشگری که یکی از مهم ترین اجزای اقتصاد این کشور است هشدار داد مخارج مصرف کننده احتمالا روندی کاهشی را طی خواهد نمود.

سونگ سانگ وون، کارشناس بانکی در موسسه سی آی ام بی پرایوت بنکینگ گفت: احتمال زیادی وجود دارد که رشد مالی سنگاپور برای دو فصل متوالی منفی گردد چرا که زنجیره تامین سنگاپور ارتباط نزدیکی با چین دارد.

پیشتر لی سین لونگ، نخست وزیر سنگاپور نیز هشدار داده بود که پیامدهای مالی کرونا بسیار بیشتر از سارس خواهد بود. وی گفته بود: نمی دانم وارد رکود خواهیم شد یا نه اما قطعا با کاهش رشد زیادی روبرو خواهیم شد.

لاورنس وونگ، وزیر توسعه ملی سنگاپور نیز از اختصاص بسته ویژه ای برای مقابله با پیامدهای کرونا خبر داده و گفته است انضباط بودجه ای دولت در ماه های آینده بیشتر خواهد شد تا از این شرایط عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 122

به "سایه کرونا بر سر بزرگ ترین اقتصاد اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه کرونا بر سر بزرگ ترین اقتصاد اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید