عملیات ترکیبی نیرو های مخصوص ارتش در سواحل مکران

به گزارش تور انگلیس، سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش گفت: تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران در رزمایش اقتدار 99 نزاجا عملیات ترکیبی را در سواحل مکران با موفقیت انجام داد.

عملیات ترکیبی نیرو های مخصوص ارتش در سواحل مکران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر سرتیپ شرفی سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش با اشاره به آمادگی نیرو های مخصوص و واکنش سریع نزاجا، گفت: تیپ 65 نیروی مخصوص با اجرای عملیات متحرک هوایی، به صورت ترکیبی و همزمان عملیات نفوذ و تهاجم را با موفقیت انجام داد.

وی اضافه نمود: غواصان تیپ 65 نیروی مخصوص ارتش در این بخش از رزمایش به 2 گروه تقسیم شده و با بالگرد های شنوک در سطح آب فرود آمده و به عمق دریا نفوذ کردند و اهداف دریایی را منهدم و گروه دوم نیز با انهدام پایگاه های تعبیه شده در ساحل، به اهداف از پیش مشخص شده دست یافتند.

امیر سرتیپ شرفی توضیح داد: این غواصان با تکیه بر مهارت های چندگانه فردی خود اعم از سقوط آزاد و نفوذ تاکتیکی از زمین، هوا و دریا توانستند ابعاد مختلف این مهارت ها را در رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عملیاتی نموده و با موفقیت تاکتیک نفوذ و تهاجم را اجرا نمایند.

سخنگوی رزمایش اقتدار 99 نیروی زمینی ارتش گفت: ایجاد اختلال در سامانه کنترل فرماندهی، جنگال و مخابرات دشمن در سطح دریا و همچنین عملیات ترکیبی چتربازان غواص نیروی زمینی ارتش با پشتیبانی انواع بالگرد های هوانیروز در سطح و در آب های دریای عمان یکی از تاکتیک های به کار گرفته شده در این رزمایش بود که با موفقیت اجرا شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 791

به "عملیات ترکیبی نیرو های مخصوص ارتش در سواحل مکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات ترکیبی نیرو های مخصوص ارتش در سواحل مکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید