فرانسوی ها حق خروج از خانه ندارند مگر به این دلایل

به گزارش تور انگلیس، facebooktwitterflipboardmail icon0اندازه متنAaAaمردم فرانسه به تشخیص دولت و به هدف شکسته شدن زنجیره انتقال کرونا از ظهر روز سه شنبه 17 مارس (27 اسفند)، برای مدت دست کم دو هفته به قرنطینه خانگی رفته اند.

فرانسوی ها حق خروج از خانه ندارند مگر به این دلایل

جهت دریافت خدمات اجرای فضای سبز حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

هنوز معلوم نیست این قرنطینه ملی بعد از خاتمه دو هفته برداشته می گردد یا نه، اما امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در چند روز اخیر دست کم دو بار گفته است که این تازه ابتدای کار کروناست.

امانوئل ماکرون که روز آدینه برای آنالیز احتمال تمدید دوره قرنطینه در نشست شورای دفاع ملی شرکت نموده بود گفت که این دوره فعلا نه تنها تمدید نمی گردد، بلکه دولت محدودیت های سختگیرانه تری برای رفت و آمد و حضور در فضای همگانی پیش بینی نموده است.

بنا بر آمار رسمی تا عصر روز شنبه 21 مارس، 12 هزار و 612 نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و 450 تن نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند.

جریمه نقض قرنطینه

دولت فرانسه از ابتدای اجرای طرح قرنطینه در ظهر روز سه شنبه، برای هر مورد نقض مقررات و محدودیت رفت و آمد 38 یورو جریمه مشخص و اعمال نموده بود. این مبلغ بی درنگ به 135 یورو افزایش یافت و آن گونه که کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه گفته است، ممکن است به 375 یورو هم برسد. کاستنر روز سه شنبه در توییتر خود نوشت که مأموران پلیس و ژاندارمری این کشور تا به امروز نزدیک به 40 هزار مورد جریمه برای نقض مقررات قرنطینه صادر نموده اند

موارد استثنا و اظهارنامه

تنها چند مورد استثنا برای مقررات قرنطینه و امکان خروج موجه از خانه اعلام شده است. بر اساس دستورالعمل دولت فرانسه، افرادی که به دلایل موجه می خواهند از خانه بیرون بروند، باید فرم ویژه ای را پر نمایند. در این فرم موارد زیر به عنوان استثنا برای قرنطینه پیشنهاد شده که فرد باید یکی از آنها را علامت بزند:

1. جابجایی میان منزل و محل کار در صورتی که دورکاری امکان پذیر نباشد یا جابجایی شغلی در صورتی که قابل به تعویق انداختن نباشد.

2. جابجایی برای خرید مایحتاج اولیه در فروشگاه های مجاز که دولت فهرست آنها را منتشر نموده است.

3. جابجایی به دلایل پزشکی؛ جابجایی به دلایل خانوادگی مهم، برای یاری به افراد آسیب پذیر یا نگهداری کودک.

4. جابجایی کوتاه در محدود اطراف منزل برای فعالیت بدنی فردی یا به گردش بردن حیوان خانگی، به استثنای هر گونه فعالیت ورزشی دسته جمعی.

در فرانسه هر کسی که قصد داشته باشد به دلایل پیش گفته در دوران قرنطینه از منزل خارج گردد، باید پس از علامت زدن یکی از این موارد در اظهارنامه دولتی، آن را امضا نموده و تاریخ بزند. فرد در هنگام حضور در خارج از منزل اگر با مأموران پلیس یا ژاندارمری روبرو شد، می تواند این برگه را به عنوان مجوز نشان بدهد.

برای مشاغلی که در آنها دورکاری امکان پذیر نیست، مجوز خروج باید به امضای کارفرمای فرد برسد.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 145

به "فرانسوی ها حق خروج از خانه ندارند مگر به این دلایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسوی ها حق خروج از خانه ندارند مگر به این دلایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید