مالزی با پهپاد به جنگ با کرونا می رود

به گزارش تور انگلیس، پلیس مالزی از فناوری پهپاد، پرنده های بدون سرنشین مانند کوادکوپترها برای نظارت بر اجرای قوانین فاصله گذاری اجتماعی و پخش داروهای ضد عفونی کننده استفاده می کند.

مالزی با پهپاد به جنگ با کرونا می رود

خبرگزاری رسمی مالزی برناما روز شنبه گزارش داد پلیس مالزی در کامپونگ بارو از پهپادها همچنین برای اسپری مواد ضد عفونی درمعابر عمومی به منظور مهار شیوع ویروس کرونا استفاده کرده است.

شرکت توسعه فناوری مالزی پیشتر گفت به منظور حمایت از شرکت های کوچک و متوسط برای مقابله با شیوع کرونا، فناوری های روباتیک، چاپ سه بعدی و فناوری های پهپادی به عنوان راهکار های تولیدی ارائه می دهد.

نورحلیم یونس رئیس شرکت توسعه فناوری مالزی دراین زمینه گفته بود این شرکت در حال حاضر از سوی وزارت علوم و فناوری مالزی مسئول اجرای برنامه هایی برای بررسی کاربرد این فناوری ها به منظور کمک به شرکت های کوچک و متوسط شده است.

استفاده از فناوری پهپاد توسط نیروهای مسلح مالزی برای مقابله با کرونا با استقبال روبه رو شده و با توجه به اینکه این فناوری ها مجهز به بلندگوو دوربین های قوی هستند، نشر اطلاعات عمومی، نظارت بر رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی از جمله اهداف این اقدام بوده است.

طبق این گزارش 15 سازمان دولتی در مالزی و ازجمله نیروهای دفاع مدنی دراین کشور مجوز استفاده از پهپاد برای مقابله با کرونا را به دست آوردند.

نیروهای مسلح مالزی پیشتر از این فناوری در مناطق مرزی و دریایی استفاده کرده است.

تا به امروز حدود 6 هزار و 400 تن در مالزی به کرونا مبتلا شده اند که حدود 4 هزار و 600 تن بهبود یافته و 106 تن جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که مالزی به علت شیوع کرونا با بدترین رکود اقتصادی تاریخ خود رو به رو شده است. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 344

به "مالزی با پهپاد به جنگ با کرونا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی با پهپاد به جنگ با کرونا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید