نمایندگان مجلس لبنان زیر تیغ کرونا

به گزارش تور انگلیس، با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در لبنان از جمله ابتلای چند سیاستمدار، وزیر کشور لبنان نسبت به عدم گنجایش بیمارستان ها برای استقبال از بیماران جدید هشدار داد.

نمایندگان مجلس لبنان زیر تیغ کرونا

به نقل از MTW لبنان، دبیرخانه مجلس لبنان جلسات کمیته های مجلس در روزهای دوشنبه و سه شنبه را به دلیل ابتلای جورج عقیص، از نمایندگان مجلس به کرونا به موعد دیگری موکول کرد.

جورج عقیص شنبه در توییتی نوشت: می دانم که هادی الهاشم، مدیر دفتر وزیر خارجه که دوستم است و مکررا با او ملاقات دارم مبتلا به کروناست. من تست کرونا دادم و نتیجه آن مثبت شده اما خفیف است و عوارضی ندارم.

وی گفت: برای دو روز خود را قرنطینه می کنم و مجددا تست می دهم. از تمام کسانی که با آن ها ملاقات داشته ام می خواهم از سلامتی شان اطمینان حاصل نمایند.

هادی الهاشم آدینه بیان کرد که به کرونا مبتلا شده است. این درحالی است که وی با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در سفرش به لبنان ملاقات نموده است.

عقیص گفت که با تعداد زیادی در مجلس و وزارت خارجه ملاقات نموده و با سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه و نبیه بری، رئیس مجلس ملاقات نموده است.

لودریان پنج شنبه با مسؤولان لبنانی ملاقات و ناهار را با آن ها صرف کرد.

به محض اعلام ابتلای عقیص به کرونا رسانه ها گزارش دادند، بری تست کرونا داده و نتیجه آن منفی شده است. وی از تمام نمایندگان خواسته دوشنبه تست بدهند. تمام کارمندان مجلس نیز قرار است تست بدهند.

از سوی دیگر زینة عکر، وزیر دفاع لبنان در توییتر بیان کرد که تست دخترش مثبت بوده اما تست وی و بقیه خانواده اش منفی شده است.

ایلی الفرزلی، معاون رئیس مجلس و آلان عون و زیاد حواط از نمایندگان نیز بیان کردند که تستشان منفی شده است.

در آخرین آمار وزارت بهداشت لبنان از ابتلای 175 تن دیگر به کرونا اطلاع داد که با این تعداد، مبتلایان به 3582 نفر رسید.

در این راستا محمد فهمی، وزیر کشور لبنان گفت: لبنان در رابطه با کرونا در بدترین شرایط ممکن است. اگر تا 15 اوت تعداد مبتلایان به همین صورت افزایش یابد هیچ بیمارستانی قادر به استقبال از بیمار جدید نخواهد بود.

فهمی گفت: قرنطینه مجدد کشور آسان ترین راه است. باید بین شرایط مالی و بهداشتی توازن ایجاد گردد. بی توجهی ما را به این شرایط دچار کرد.

از سوی دیگر، ملحم خلف، رئیس سندیکای وکلا بیان کرد: بعد از مشورت و هماهنگی با رئیس و اعضای شورای عالی قضایی جلسات در دادگاه های بیروت تعلیق شده و تا اول اوت جلسه ای برگزار نمی گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 573

به "نمایندگان مجلس لبنان زیر تیغ کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان مجلس لبنان زیر تیغ کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید