واکنش پاکستان به اولین اظهار نظرهای فرمانده جدید ارتش هند

به گزارش تور انگلیس، وزارت خارجه پاکستان ضمن رد سخنان فرمانده جدید ارتش هند گفت: ارتش پاکستان توان لازم برای مبارزه با هرگونه تهدیدی را دارد.

واکنش پاکستان به اولین اظهار نظرهای فرمانده جدید ارتش هند

به گزارش دفتر منطقه ای تور انگلیس به نقل از اکسپرس نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات فرمانده جدید ارتش هند گفت: هرگونه تجاوز از سوی دهلی نو با پاسخ کوبنده و قاطع روبرو خواهد شد.

فاروقی شرح داد: هند نباید عملیات سال گذشته در منطقه بالاکوت که منجر به ساقط شدن دو فروند جنگنده هندی و دستگیر شدن خلبان شد را از یاد ببرد.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: ارتش پاکستان توان و اراده لازم برای مقابله با هرگونه تهدیدی را دارد.

وی تاکید کرد: علی رغم تمام تهدیدهایی که از سوی هند برای ما وجود دارد در تلاش هستیم تا نقش خود برای تامین امنیت در منطقه را ایفا کنیم.

فاروقی به مساله کشمیر اشاره کرده و گفت: حمایت های سیاسی و اخلاقی اسلام آباد از مردم مظلوم کشمیر ادامه خواهد یافت و در هر سطحی ما با کشمیری ها همراه خواهیم بود.

وی ضمن انتقاد از مجامع بین المللی گفت: 5 ماه از آغاز حکومت نظامی در کشمیر می گذرد ولی مجامع بین المللی حاضر نشده اند هیچ تلاشی برای حل این مشکل داشته باشند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اضافه کرد: بیش از 900 هزار نظامی هندی در منطقه کوچک کشمیر مستقر شده اند و ابتدایی ترین امکانات زندگی نیز برای مردم فراهم نیست.

روز گذشته فرمانده جدید ارتش هند در سخنانی از وجود تهدید در مرزهای غربی (پاکستان) و توان هند برای حل کامل مشکل سخن گفته بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 70

به "واکنش پاکستان به اولین اظهار نظرهای فرمانده جدید ارتش هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پاکستان به اولین اظهار نظرهای فرمانده جدید ارتش هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید