کانادا، ایران را به کوشش برای انجام حملات سایبری متهم کرد

به گزارش تور انگلیس، تهران (پانا) - آژانس امنیت سایبری کانادا مدعی شده است که ابن کشور به دلیل فعالیت سایبری هکرهای تحت حمابت کشورهایی از جمله ایران، چین و روسیه با یک تهدید عظیم استراتژیک از جانب این کشورها رو به رو است.

کانادا، ایران را به کوشش برای انجام حملات سایبری متهم کرد

بهترین تجربه سفر را به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه نشنال پست، آژانق امنبت سایبری کانادا مدعی شد: عاملان تهدیدآمیز خارجی کوشش می نمایند بر تمامی جوانب زندگی کانادایی ها اثر بگذارند و هکرهای تحت حمایت دولت از کشورهای چین، روسیه، ایران و کره شمالی عظیم ترین تهدیدهای امنیتی علیه کانادایی ها هستند.

در گزارش دوسالانه مرکز برقراری امنیت ارتباطات کانادا که روز چهارشنبه منتشر شد، ادعا شده است: برنامه های تحت حمایت دولت در کشورهای چین، روسیه، ایران و کره شمالی عظیم ترین تهدید استراتژیک علیه کانادا را ایجاد می نماید. فعالیت های سایبری تحت حمایت دولت ها به طور کلی پیچیده ترین تهدید علیه کانادایی ها و سازمان های کانادایی است.

این گزارش می افزاید: هکرهای تحت حمایت دولت ها انواع خطرات را برای افراد کانادایی ایجاد می نمایند از جمله در زمینه تجارت و امور دولتی که شامل حملات باج افزارهایی است که تمام سیستم های آی. تی را مختل می نمایند و دزدی های هوشمند از اموال و دارایی ها و نفوذ در داده های رایانه ای برای ربودن اطلاعات شخصی را نیز شامل می گردد.

این نهاد کانادایی همچنین درباره افزایش خطر عوامل تهدیدهای سایبری که در کوشش هستند به زیرساخت هاب حیاتی در کانادا به ویژه شبکه برق حمله نمایند، هشدار داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: tour-england.ir شناسه مطلب: 621

به "کانادا، ایران را به کوشش برای انجام حملات سایبری متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا، ایران را به کوشش برای انجام حملات سایبری متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید